Karolina Rokitnicka

Chcą się podzielić szpikiem z chorymi na nowotwór krwi

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego odbyła się m.in. w Urzędzie Miasta w Golubiu-Dobrzyniu. Fot. nadesłane Rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego odbyła się m.in. w Urzędzie Miasta w Golubiu-Dobrzyniu.
Karolina Rokitnicka

Dzień Dawcy Szpiku zorganizowany już po raz trzeci przez Zespół Szkół nr 1 i Fundację DKMS okazał się niezwykle udaną inicjatywą.

Z każdą edycją akcji rośnie zainteresowanie nią. W 2013 roku zarejestrowano 88 osób, w ubiegłym już 102, a w tym - 125.

Dzień Dawcy Szpiku w Golubiu-Dobrzyniu
Create bar charts

Tak dobry wynik to m.in. efekt współpracy z Zespołem Szkół nr 2. Sporo uczniów tej szkoły zarejestrowało się w bazie dawców

Obsługą dawców tym razem zajmowało się 26 wolontariuszy. Ich liderką była Ania Jabłońska. Od rana akcja odbywała się w dwóch miejscach - Zespole Szkół nr 1 oraz w Urzędzie Miasta w Golubiu-Dobrzyniu.

Popołudniu wolontariusze ponownie pojawili się w szkole, ponieważ rozpoczęła się wywiadówka. Przeprowadzono w tym czasie 13 wywiadów medycznych z rodzicami i nauczycielami. Pierwszym zarejestrowanym był dyrektor ZS1 Piotr Wiśniewski. Była też prelekcja dla uczniów.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.