Chcą przełamywać bariery

Czytaj dalej
Fot. Jakub Lesiński
Jakub Lesiński

Chcą przełamywać bariery

Jakub Lesiński

W dniach 8-9 lipca na zielonogórskim stadionie żużlowym odbędą się międzynarodowe zawody CrossFit Ekantor.pl Battle of Europe

Event będzie mieć charakter charytatywny. Bilety będą sprzedawane w formie cegiełek, a celem zbiórki jest wyposażenie Wojewódzkiego Szpitala Matki i Dziecka, którego budowa zaczyna się w tym roku. Zawody organizowane są przy współpracy Urzędu Miasta Zielona Góra oraz trzech największych Stowarzyszeń tj. „Warto jest Pomagać”, „Falubaz Pomaga” oraz „Centrum Metamorfoz” rozgrywane będą w sześciu kategoriach, m.in.: elita, masters 35+ oraz adaptive (osoby na wózkach inwalidzkich).

CrossFit to trening funkcjonalny o bardzo wysokiej intensywności i ciągłej zmienności. - Ludzie, którzy przyjadą do nas na zawody tak naprawdę nie wiedzą czego mogą się spodziewać. Będą to różne konkurencje. W skład CrossFitu wchodzą elementy gimnastyczne, wytrzymałościowe oraz podnoszenie ciężarów - przyznał menadżer klubu CrossFit 8K48 Radosław Humiński. - W zawodach wystąpi w sumie 120 uczestników w sześciu kategoriach. Będą rywalizować ze sobą przez dwa dni o miano najlepszego zawodnika w Europie. Mamy coś nowego dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Będzie to po ośmiu mężczyzn i kobiet - dodał.

Okazuje się, że celem tej imprezy jest przełamywanie barier. - Chcemy pokazać, że ograniczenia są tylko i wyłącznie w ludziach. Jeżeli osoby na wózkach ćwiczą CrossFitt to znaczy, że jest to dla każdego. Ten trening pozwala lepiej funkcjonować w życiu - tłumaczył organizator Marek Humiński.

Marka Ekantor.pl niemal od początku swojej działalności jest silnie związana z promocją sportu. - Wpływ na naszą decyzję o zaangażowaniu w Battle of Europe miały nie tylko czynniki marketingowe. Ogólnopolski zasięg wydarzenia jest dość interesujący. CrossFit cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. Otwierają się kolejne klubu, jednak cały czas brakowało imprezy, która zebrałaby wszystkich w jednym miejscu i pozwoliła im się realizować - tłumaczył kierownik marketingu w firmie Ekantor.pl Adam Trześniowski. - Nie będę ukrywał, że nasza współpraca ma też charakter osobisty. Jako przedsiębiorcy stąd, z Zielonej Góry nie mogliśmy nie podpisać się pod takim wydarzeniem. Celem jest zebranie pieniążków na szczytny cel - dodał przedstawiciel firmy.

- W mojej dyscyplinie liczy się wytrzymałość, więc do przygotowań wplatamy trening CrossFit. Postanowiłam przekazać na licytacje gadżet w postaci numerka startowego z tegorocznych mistrzostw świata z Lahti, na którym znajdą się autografy między innymi Justyny Kowalczyk. Zapraszam zatem do przybycia na te zawody - mówiła reprezentantka Polski w biegach narciarskich Martyna Galewicz.

Organizatorzy przewidzieli także festyn dla rodzin z dużą strefą dla dzieci, w której nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, którzy przyjdą na W69. Przed finałem zawodów odbędzie się koncert. - Cel jest bardzo szczytny i związany z dalszym czynieniem pomocy. Musimy dołożyć swoją cegiełkę. Na stadionie będzie działo się wiele. Zachęcamy do przybycia całe rodziny nie tylko na same zawody, bowiem organizatorzy przewidzieli sporo atrakcji - tłumaczył przedstawiciel stowarzyszenia „Warto jest pomagać” Grzegorz Hryniewicz.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki oraz Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.