Chcą poznać wybrany zawód, zanim zaczną pracować

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Chcą poznać wybrany zawód, zanim zaczną pracować

Jolanta Młodecka

Poznali pracę policjantów, ich siedzibę i wyposażenie „od kuchni”. Bardzo się to podobało kadetom z klasy mundurowej radziejowskiego „Mechanika”.

Klasy mundurowe w szkołach średnich stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Młodzież chętnie je wybiera, bo dają szansę na zdobycie ciekawego zawodu. Czy także później pracy - to już inna sprawa.

Przypomnijmy, że jedna z pierwszych klas mundurowych powstała kilka lat temu w radziejowskim „Mechaniku”. Pomysł starostwa bardzo się spodobał absolwentom gimnazjów, którzy stali wobec konieczności wyboru dalszej nauki w szkole średniej. Jaką wybrać? Jaka gwarantuje znalezienie później pracy? Może właśnie służby mundurowe: policja, straż pożarna, wojsko, służby graniczne?

Z taką nadzieją - na znalezienie pracy w tych służbach - naukę rozpoczął kolejny rocznik - 66 uczniów LO profilowanego. W sumie, w siedmiu klasach mundurowych uczy się ok. 150 młodych ludzi.

Uczniowie pierwszej klasy o profilu policyjnym mieli szansę skonfrontować to, czego nauczyli się w szkole, z tym, jak wygląda codzienna praca policjantów. W ramach zajęć zawodowych odwiedzili radziejowską komendę. - Młodzi ludzie zwiedzili naszą siedzibę, mogli dokładnie przyjrzeć się strukturze organizacyjnej - mówi st. asp. Marcin Krasucki. - Rozmawialiśmy o specyfice zawodu policjanta, o tym, jakie cechy charakteru powinien posiadać kandydat. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała naszych informacji, tym bardziej, że tę wiedzę uzupełnialiśmy przykładami zaczerpniętymi z praktyki i własnych doświadczeń.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.