Maciej Czerniak

Chcą porozumienia w sprawie osiedla Olimpijczyków w Fordonie. Klienci chcą swoje mieszkania

Mieszkania na Osiedlu Bydgoskich Olimpijczyków miały trafić do właścicieli już dwa lata temu. Do dzisiaj wielu z nich nie dostało kluczy, budowa jest Mieszkania na Osiedlu Bydgoskich Olimpijczyków miały trafić do właścicieli już dwa lata temu. Do dzisiaj wielu z nich nie dostało kluczy, budowa jest niedokończona, a wobec dewelopera trwają dwa śledztwa prokuratury
Maciej Czerniak

Klienci dewelopera, który budował osiedle Bydgoskich Olimpijczyków liczą, że sąd zgodzi się na porozumienie o "upadłości w układzie". To dla poszkodowanych jedyny sposób, by w przewidywanym czasie dostać klucze do upragnionych mieszkań.

Wracamy do sprawy śledztwa w sprawie inwestycji mieszkaniowej w Fordonie. Dotarliśmy do kolejnych osób, które zainwestowały w nowe mieszkania. Niektórzy czekają na nie już siedem lat.

- Nasze pieniądze zostały ulokowane na zamkniętym rachunku bankowym. Okazało się, że jest pusty. Zastanawiające jest, w jaki sposób doszło do wypłacenia deweloperowi pieniędzy, skoro nie dostaliśmy swoich mieszkań - mówi jednak z klientek dewelopera, który budował osiedle Bydgoskich Olimpijczyków. - Zgodnie z prawem bank nie powinien był wypłacić pieniędzy, dopóki klienci nie otrzymają mieszkań, za które zapłacili.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.