Chcą dać samorządowcom po kieszeni. Słusznie?

Czytaj dalej
Sławomir Bobbe

Chcą dać samorządowcom po kieszeni. Słusznie?

Sławomir Bobbe

Czy rzeczywiście najważniejsze osoby w samorządach zarabiają za wiele i należy przyciąć im pensje - co proponuje Jarosław Kaczyński?

Zaniepokojony spadkami notowań swojej partii prezes PiS Jarosław Kaczyński rzucił hasło obniżki pensji parlamentarzystom i samorządowcom. Na zeszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu jednak projekt nie trafił pod obrady. W sobotę, podczas konwencji PiS, szef partii mówił już jednak głównie o obcinaniu pensji parlamentarzystom. Co z samorządowcami? Czy faktycznie zarabiają za dużo? Pomysł obniżenia zarobków dotyczyć miał jedynie najważniejszych postaci w samorządzie, a więc nie radnych czy pracowników urzędów, ale prezydentów, burmistrzów i wójtów, a także starostów i marszałków wraz z zastępcami.

Chcą dać samorządowcom po kieszeni. Słusznie?

- Jeżeli szef rządzącej partii wyraża taką opinię, to kto to właściwie mówi - naczelnik państwa, szef partii, poseł, człowiek upoważniony przez rząd? - dziwi się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Przeczytaj cały artykuł.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.