Chcą być strażakami

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Chcą być strażakami

Jolanta Młodecka

W dniu patrona strażaków, świętego Floriana, strażacy ochotnicy z Liceum Ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną „Pożarnictwo i ratownictwo medyczne” złożyli uroczyste ślubowanie.

Uczniowie ślubowali służbę ojczyźnie, ofiarną pracą przyczyniać się do ochrony życia jej obywateli i mienia przed pożarami oraz klęskami żywiołowymi.

Bardzo bobrze układa się współpraca szkoły z komendą powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie. Dwa lata temu podpisana została umowa o współpracy, dzięki czemu można było wprowadzić do programu nauczania w Liceum Ogólnokształcącym nową specjalność pożarnictwo i ratownictwo medyczne. Kierunek ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem absolwentów gimnazjów nie tylko z powiatu radziejowskiego.

Po złożeniu przysięgi uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami jednostek OSP. Uroczystość zakończyła się wręczeniem zaświadczeń i emblematów przez Jacka Malinowskiego, dyrektora ZSRCKU w Przemystce, bryg. Sławomira Jagasa, komendanta powiatowego PSP oraz dh. Romana Szczerbiaka.

To kolejny rocznik, który podjął naukę w ZSRCKU. Zajęcia teoretyczne i praktyczne uczniowie odbywają m.in. w komendzie powiatowej straży w Radziejowie, korzystają z nowoczesnego sprzętu pożarniczego i ratowniczego.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.