Agnieszka Domka-Rybka

Ceny nowalijek 2018. Tanio nie jest! Jedna burza i może być jeszcze drożej

Ceny nowalijek 2018. Tanio nie jest! Jedna burza i może być jeszcze drożej Fot. Kurier Lubleski
Agnieszka Domka-Rybka

W sklepach i na targowiskach pojawiły się długo wyczekiwane, pierwsze wiosenne warzywa. W tym roku droższe są m.in. rzodkiewka, marchewka, szczypiorek i pietruszka, a tańsze pomidory i ogórki.

- W tym roku wystartowaliśmy ze zbiorem warzyw z tygodniowym poślizgiem - mówi Adam Różycki, prezes firmy Agros z Cieślina w gminie Inowrocław, która produkuje m.in. nowalijki.

Gdy nie będzie komu zbierać, warzywa zmarnują się

- Zawiniła pogoda, mróz przeciągnął się z lutego na początek marca, co skutkowało późniejszymi nasadzeniami. Potem nagle z zimnego zrobiło się bardzo ciepło, co w przypadku tak delikatnych roślin może być szkodliwe. Nie chcę wyrokować, ile ostatecznie będą w tym roku kosztowały nowalijki, sezon trwa. W tym biznesie wystarczy jedna burza, która może zniszczyć uprawy. Poza tym na ceny mają wpływ także inne czynniki - dodaje prezes Agros.

Z informacji, które specjalnie dla nas przygotował Urząd Statystyczny w Bydgoszczy wynika, że w naszym regionie część nowalijek jest droższa niż rok temu. Co podrożało najbardziej? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.