Centrum Techniki Grzewczej

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Centrum Techniki Grzewczej

Materiał informacyjny

Grenbud – z miłości do ciepła

Ciepło łączone jest z wieloma sferami ludzkiego życia. Skupia nasze myśli nad kubkiem gorącej herbaty, który przyjemnie ogrzewa dłonie. Oznacza błogie lenistwo w promieniach letniego słońca. Czasami otula wełnianym szalem. W naszym słowniku ciepło zawsze kojarzy się z domem. Żeby się o tym przekonać, daj się zaprosić do świata Grenbud. Zaczynamy?

Poznajmy się

Nim wprowadzisz nas do swojego życia, poznajmy się lepiej. Nasz mianownik to CIEPŁO. Mnożymy je w wielu postaciach. Jest obecne w każdej sferze działalności firmy Grenbud. Zauważysz je w postaci serdecznego uśmiechu, który towarzyszy naszej codziennej pracy. Ciepło odnajdziesz w relacjach, które budujemy z klientami. To jasny sygnał, że w naszej pracy bardzo ważny jest człowiek. Przyjazna atmosfera i relacje budowane na wzajemnym zaufaniu to doskonałe paliwo napędowe. Ciepło stanowi także efekt końcowy naszej pracy. Rozwiązania z oferty Grenbud spełniają oczekiwania finansowe i jakościowe naszych klientów. Sekretem ciepła, którym dzielimy się z innymi jest RODZINA. To najmocniejszy filar firmy Grenbud, który utrzymuje ją na rynku nieprzerwanie od 1997 roku.

Po dekadzie działalności, nastąpił pewien przełom. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Właśnie dlatego w 2006 roku otworzyliśmy sklep instalacyjny – Centrum Techniki Grzewczej w Białych Błotach pod Bydgoszczą. Dzięki temu dzielimy się ciepłem w dwóch sferach: usługowej i handlowej. Przekonaj się, czym jeszcze możemy Cię zaskoczyć.

Myślisz: ciepło. Odpowiadamy: pompa.

Jak mawiał pewien poeta – zima jest piękna do pewnego stopnia … Celsjusza. Wie to każdy, kto nad ranem walczy ze sobą, by wyjść spod ciepłej kołdry. Sytuacja ta dotyczy budynków, które ogrzewane są tradycyjną metodą, czyli na paliwo opałowe. Do najpopularniejszych należą piece węglowe, a także zasilane peletem lub ekogroszkiem. Wprawdzie dają ciepło, ale wymagają ciągłej obsługi. Do tego coraz głośniej mówi się o ich niekorzystnym wpływie na środowisko. Właśnie dlatego tradycyjne piece są coraz częściej zastępowane przez rozwiązania ekologiczne, ekonomiczne i bezobsługowe. Mowa o pompach ciepła. W naszej firmie bazujemy na produktach firmy Bosch i LG. Są to urządzenia, które do produkcji ciepła wykorzystują odnawialne źródła energii. W dodatku zyskują coraz więcej zwolenników. Dlaczego tak się dzieje?

Klienci trafiają do nas w poszukiwaniu alternatywy rosnących kosztów ogrzewania domu. W sezonie grzewczym rachunki za ciepło stanowią nawet do dwóch trzecich kosztów utrzymania budynku. W dodatku nie zachęca fakt, że ceny tradycyjnych paliw bardzo szybko się zmieniają. Dlatego coraz więcej klientów poszukuje rozwiązań, które wiążą się ze stabilizacją. Pompa ciepła spełnia te oczekiwania. Urządzenie ogrzeje cały budynek zimą, natomiast latem odpowiada za utrzymanie przyjemnej temperatury w pomieszczeniach. Dlatego zainstaluj pompę ciepła, żeby zadbać o komfort niezależnie od pory roku.

Korzyści jest więcej. Instalacja pompy ciepła oszczędza Twój czas. To urządzenie bezobsługowe. Ale uwierz nam, że jest to zaleta, do której bardzo szybko się przyzwyczaisz. Ciepło będzie przyjemnym dodatkiem do Twojej codzienności.

Pompa to instalacja proekologiczna. W związku z tym istnieją dofinansowania, z których możesz skorzystać. Dzięki temu obniżysz koszty instalacji urządzenia. Nie jest to jedyna ulga finansowa. Zaproś nas do swojego domu, a sprawdzimy czy znajdzie się ich więcej. Jednym z nich jest fotowoltaika. Pompa ciepła współpracuje z kolektorami słonecznymi zamontowanymi na dachu budynku. Duet ten generuje dodatkowe oszczędności w domowym budżecie. Właśnie dlatego pompa ciepła i fotowoltaika to ulubiony mariaż naszych klientów.

Ale kocioł

W naszej ofercie znajdują się kotły gazowe Junkers Bosch. Ta marka kojarzy się z jakością i niezawodnością. Przekonaliśmy się o tym przez te wszystkie lata, w których montowaliśmy urządzenia w domach naszych klientów. Są niezawodne i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Właśnie dlatego jesteśmy partnerem biznesowym firmy Bosch.

Kocioł to urządzenie dwufunkcyjne. Ogrzeje dom i wodę użytkową. Jednak żeby tak się stało, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest moc kotła. Jaka być powinna? Zbyt duża sprawi, że kocioł pobierze więcej gazu. Uwierz nam, że takiej sytuacji wolisz uniknąć. Dlaczego? Z prostej przyczyny - oznacza wysokie rachunki za gaz.

Kolejnym czynnikiem, na który zwracamy uwagę jest ilość wody użytkowej podgrzewanej przez kocioł. Ważne, by urządzenie pokrywało indywidualne zapotrzebowanie mieszkańców domu. Jeżeli nie uwzględnisz tego aspektu przy wyborze kotła, czeka Cię sporządzenie grafiku korzystania z łazienki. To wcale nie są żarty. Zły kocioł nie przygotuje odpowiedniej ilości ciepłej wody dla całej rodziny. Urządzenie musi być wydajne i spełniać zapotrzebowania użytkowników.

Odpowiednio dobrany i dobrze zainstalowany kocioł gazowy może współpracować z każdym rodzajem instalacji grzewczej. Poradzi sobie z instalacją ścienną, podłogową, a także z grzejnikami. Dlatego decydując się na kocioł gazowy, warto uwzględnić wszystkie oczekiwania użytkowników. Niezależnie od tego czy stawiasz na komfort, czy Twoim celem jest obniżenie kosztów. Warto zgłosić się do specjalistów w tym zakresie. Właśnie dlatego służymy radą i doświadczeniem. Kocioł wybierasz raz i pozostaje z Tobą na długie lata.

Instalacje, instalacje, instalacje

Jeżeli wydaje Ci się, że wybór kotła lub pompy załatwi sprawę ciepła w Twoim domu, to wyprowadzimy Cię z błędu. Wiele zależy od instalacji. Nie ma tu miejsca na przypadkowe decyzje. Źródło ciepła, paliwo grzewcze, a także instalacja stanowią całość. Wystarczy, że zaniedbasz jeden element i od razu poniesiesz konsekwencje tej decyzji. Jednak jeżeli powierzysz instalacje w dobre ręce, nie będziesz miał się czym martwić. Zespół Grenbud z przyjemnością się tym zajmie. Nie tylko wykonamy dla Ciebie powierzoną nam instalację. Zaoferujemy swoją pomoc w doborze materiałów, które kupisz w konkurencyjnej cenie. W dodatku pracujemy wyłącznie na sprawdzonych produktach firmy Geberit. Przekonaliśmy się, że jest to producent, z którym wiąże się jakość i niezawodność.

Instalacja grzewcza w każdym domu ma dwa zadania: odbiera i rozprowadza ciepło. Chodzi o to, by w każdym pomieszczeniu uzyskać jednakową temperaturę. W domach naszych klientów najczęściej montujemy instalacje podłogowe, wodne, grzejnikowe oraz gazowe. Pierwsza z wymieniowych składa się z mat elektrycznych, które rozkłada się na odpowiednio przygotowanej powierzchni. Nie widzisz ich na co dzień, gdyż skrywają się pod cienką warstwą wylewki i podłogi Twojego domu. Wystarczy, że przejdziesz boso po podłodze. Wyczujesz przyjemne ciepło wydzielane przez przewody grzewcze wbudowane w maty.

Instalacja wodna jest zamkniętym układem, który łączy przewody, armaturę oraz urządzenia zaopatrujące budynek zarówno w ciepłą jak i w zimną wodę. Montujemy ją na etapie budowy domu.

Kolejną instalacją, którą zajmuje się nasz zespół jest montaż grzejników. Ich rozmieszczenie ma wpływ na pokrycie zapotrzebowania ciepła w danym pomieszczeniu. Dlatego w czasie wyboru grzejników, warto dostosować moc urządzeń chociażby do temperatury wody, jaka będzie przez nie puszczona. Bardzo istotny jest także materiał, z którego wykonano grzejnik. Nie chodzi wyłącznie o kwestie estetyczne, ale także o łatwość konserwacji urządzenia.

Jedną z bardziej skomplikowanych instalacji, które wykonujemy dla swoich klientów jest instalacja gazowa. Właśnie dlatego zajmiemy się nią od samego początku, aż do końca. Co to oznacza w praktyce? Kompleksowość, bezpieczeństwo i wygodę. Zaczynamy od indywidualnego projektu dostosowanego do Twoich potrzeb i możliwości budynku. Następnie zajmiemy się montażem instalacji. Załatwimy także wszelkie formalności.

Zielona energia

Stawiamy na rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne. Właśnie dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć instalacji fotowoltaicznych. Temat ten jest tak powszedni, że wydaje się być łatwy. Nie daj się zwieść pozorom. Nie każdy wie, jak dobrać i zainstalować urządzenia solarne, by w pełni wykorzystać potencjał instalacji fotowoltaicznej. Nasz zespół to nie tylko doskonali doradcy, ale również praktycy. Właśnie dlatego przy współpracy z firmą Grenbud otrzymasz propozycje rozwiązań, które będą najkorzystniejsze dla Ciebie. Co możesz zyskać? Pewność, że urządzenia zainstalowane na Twoim dachu są bezpieczne, wydajne i wysokiej jakości. Pracujemy wyłącznie na sprzętach takich producentów, jak: Sharp, SolarEdge iHuawei.

Jak pracujemy? Zaczynamy od spotkania, na którym sprawdzamy potencjał fotowoltaiczny budynku. W trakcie wywiadu, zbieramy także informacje dotyczące rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną. Są to fakty, które umożliwiają nam stworzenie indywidualnej oferty dla każdego klienta. W trakcie współpracy wskazujemy możliwe dofinansowania i pomagamy w formalnościach związanych z dopłatami.

Dbamy o środowisko i o Twój portfel

Dom jest azylem. Masz się w nim czuć bezpiecznie i po prostu dobrze. Jednak żeby tak się stało, musisz o to odpowiednio zadbać. A my Ci w tym pomożemy. Zaproponujemy rozwiązanie najlepsze dla Ciebie pod kilkoma aspektami. Stawimy na jakość. Urządzenia, które proponujemy do domów naszych klientów, montujemy także we własnych domach.

Naszą misją jest projektowanie rozwiązań ekologicznych i ekonomicznych. Dzięki temu niewielkim nakładem sił, zadbasz o środowisko. Ale to nie wszystko. Jesteśmy na bieżąco z dofinansowaniami prowadzonymi przez Urzędy Miasta i Gmin (Czyste Powietrze, Mój Prąd). Doradzimy Ci, z których skorzystać, by oszczędzić pieniądze. W dodatku wypełnimy za Ciebie wszelkie formalności. Dowodem naszej skuteczności jest kwota dofinansowań w wysokości 186 000 złotych pozyskana przez ostatnie 9 miesięcy.

Do tej pory nie spotkaliśmy jeszcze człowieka, który nie lubił oszczędności. Tylko od Ciebie zależy czy dołączysz do grupy zadowolonych klientów firmy Grenbud. Żeby nas o tym powiadomić masz trzy możliwości: zadzwoń, napisz lub odwiedź nas w sklepie.

CENTRUM TECHNIKI GRZEWCZEJ
Szubińska 57
86-005 Białe Błota

tel. 601 80 90 39
e-mail: biuro@grenbud.pl

grenbud.pl
Fb: Centrum Techniki Grzewczej „Grenbud”

FOTOWOLTAIKA
ZADZWOŃ 884-905-888

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.