Centrum Łagowa odzyska dawny blask

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Czesław Wachnik

Centrum Łagowa odzyska dawny blask

Czesław Wachnik

Będzie rewitalizacja centrum. Ma objąć teren między Bramą Polską a Bramą Marchijską. W tym roku powstanie koncepcja i dokumentacja.

- O rewitalizacji Łagowa mówi i pisze się od wielu lat. Tymczasem od wojny nic nie zrobiono. Czy gminę nie stać, by zadbać o miejscowość, a szczególnie o centrum? Jeśli mamy być Perłą Lubuską, to trzeba o perłę dbać. Inaczej turyści wybiorą inne miejscowości - przepowiada Robert Koczuch.

Na tak postawiony zarzut, wójt Czesław Kalbarczyk odpowiada, że nie będzie komentował polityki poprzedników. Sugeruje też, że udałoby się zrobić więcej, ale problemem jak zawsze są pieniądze, a raczej ich brak. Zapewnia też, że o rewitalizacji gmina nie zapomniała. Jeszcze w tym roku ma być gotowa koncepcja i pewnie dokumentacja rewitalizacji centrum Łagowa od Bramy Polskiej do Bramy Marchijskiej. To miejsce jest najczęściej odwiedzane przez turystów.

To nie jedyne plany dotyczące centrum Łagowa. Planuje się też remont zamku, na początku byłby to dach, a także odbudowa murów obronnych. Koszt tego przedsięwzięcia szacuje się na około 1 mln zł. W tej sprawie także już złożono wniosek do Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.