DS

Cenny sprawdzian ekipy Kasprowicza

Drużyna Kasprowicza Inowrocław zajęła 5. miejsce w Warszawie. Fot. nadesłane Drużyna Kasprowicza Inowrocław zajęła 5. miejsce w Warszawie.
DS

SKS Kasprowicz Inowrocław zajął w Warszawie 5. miejsce w międzynarodowym turnieju kadetów (U-16) o puchar prezesa Polskiego Związku Koszykówki.

Rywalami podopiecznych Dariusza Sikory byli Spars Ventspils (Łotwa), Vilnius Basketball School (Litwa), Keila KK (Estonia), MKS Polonia Warszawa i TKM Włocławek. Kujawia-nie pokonali włocławian oraz graczy z Łotwy, wyraźnie ulegli Litwinom (zwycięzcom), natomiast z Estończykami i zawodnikami Polonii przegrali nieznacznie i pechowo.

- W ciągu 3 dni rozegraliśmy 5 wymagających spotkań z silnymi przeciwnikami - podkreślił Sikora. - Występ w stolicy pokazał, jak wielki potencjał drzemie w drużynie. W końcowych fragmentach ostatnich 2 meczów popełniliśmy kilka błędów.

- Klasą dla siebie byli Mateusz Stańczuk (najlepsza „5“ turnieju i 2. w klasyfikacji zbiórek) i Kamil Konieczka (najlepszy strzelec - 97 pkt., w tym 17 „3“) - ocenił trener Sikora. - Maciej Nalewaj grał nierówno, kiedy tylko był odpowiednio skoncentrowany, to był nie do zatrzymania. Pozytywnie wypadli Kacper Freund i Hubert Jankowski. Odkryciem turnieju był Szymon Walczak.

WYNIKI:

DS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.