Cel jest ciągle taki sam

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Dariusz Knopik dariusz.knopik@pomorska.pl

Cel jest ciągle taki sam

Dariusz Knopik dariusz.knopik@pomorska.pl

Olimpia podejmuje Zagłębie Sosnowiec w 27. kolejce. Grudziądzanie chcą kontynuować passę meczów bez porażki, która liczy już 9 spotkań.

Od momentu objęcia zespołu z Grudziądza przez Jacka Paszulewicza biało-zieloni nie przegrywają. Zaliczyli pięć zwy-cięstw i cztery remisy. Dzięki tej serii opuścili ostatnie miejsce w tabeli i znaleźli się na pozycji gwarantującej baraże z czwartym zespołem II ligi.

- Cel jest ciągle taki sam - mówi szkoleniowiec ekipy z Grudziądza. - Walczymy o to, by zachować miejsce w pierwszej lidze. Czeka nas jeszcze wiele trudnych chwil, by sobie zapewnić utrzymanie. Oczywiście, cieszymy się z osiąganych wyników, ale ciągle nam wiele brakuje, by znaleźć się w komfortowej sytuacji. Liczymy się z tym, że będziemy walczyć o byt do ostatniej kolejki - twierdzi trener Paszulewicz.

Spotkanie z Zagłębiem jest kolejnym w serii meczów Olimpii z drużynami czołówki. Z Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Płock były remisy, a z GKS Katowice zwycięstwo.

- Pomimo, że gramy u siebie, to faworytem znowu nie jesteśmy - mówi szkoleniowiec biało-zielonych. - Wystarczy spojrzeć w tabelę, która nie kłamie. Zagłębie jest dużo wyżej od nas. Przyjęliśmy jednak zasadę, żeby wykrwawiać każdego rywala, który do nas przyjedzie. Jesteśmy w takiej sytuacji, że nie mamy innego wyjścia. Chcemy narzucić swoje warunki gry, ale rywal na pewno ma taki sam plan. Zobaczymy, kto kogo przechytrzy - zastanawia się szkoleniowiec.

Trener Paszulewicz ma wiele argumentów w rękach. Po pierwsze, ma do dyspozycji pełną kadrę. W treningach biorą udział wszyscy piłkarze, w sumie aż 24. Po drugie, każdy kolejny udany mecz buduje morale zespołu. Piłkarze widzą, że praca, którą wykonują przynosi efekty. Stąd rośnie wiara w swoje możliwości. Po trzecie, trener Paszulewicz potrafi reagować na wydarzenia boiskowe, a piłkarze umieją je zastosować w meczu.

Zagłębie do rundy wiosennej przystępowało z nadzieją włączenia się do walki o awans. Niestety, sosnowiczan dopadł kryzys i przegrali cztery mecze z rzędu i nadzieję o grze w elicie trzeba było odłożyć na kolejny sezon. - Wygrany mecz z Sandecją Nowy Sącz pokazał jednak, że ten zespół ma duży potencjał - twierdzi trener Olimpii. - Jest solidny w obronie i skuteczny w ofensywie. Ma swoim składzie kilka indywidualności. Największą siłą Zagłębia jest jego kolektyw. Jest to rywal dobrze nam znany, którego szanujemy. Ograć go nie będzie łatwo - podkreśla szkoleniowiec biało-zielonych.

Liderem Zagłębia jest doświadczony Sebastian Dudek, przez którego przechodzi praktyczni każdy atak zespołu z Sosnowca. Jego partnerem w środku pola jest Łukasz Matusiak. Defensywą kieruje kolejny doświadczony gracz Krzysztof Markowski. Liderem w ataku jest Michał Fidziukiewicz.

Dariusz Knopik dariusz.knopik@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.