Camerimage to nie tylko czerwony dywan

Czytaj dalej
Fot. Pawel Skraba
Joanna Pluta

Camerimage to nie tylko czerwony dywan

Joanna Pluta

Wielkie święto kina zaczyna się w Bydgoszczy w najbliższą sobotę.

Na 24. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage oczywiście w tym roku również nie zabraknie czerwonego dywanu, po którym już w sobotę do Opery Nova będą wchodzić wybitni twórcy kina. Warto jednak pamiętać, że jak zwykle sporo będzie się działo także poza murami opery, która już zmienia się w centrum festiwalowe.

Miłośnicy kina, którzy nie mają akredytacji lub zaproszeń będą mogli oglądać filmy w Multikinie. - Co roku właśnie w ten sposób oglądam filmy w czasie trwania festiwalu - mówi Jagoda, która na imprezę po raz trzeci przyjedzie do Bydgoszczy z Gdańska.

Już się nie mogę doczekać. To inspirujący czas!

W Multikinie zobaczymy obrazy z sekcji: konkurs debiutów filmowych, First Look - konkurs pilotów Seriali, panorama europejska, pokazy specjalne, panorama studencka, a także wiele tytułów spośród retrospektyw laureatów nagród specjalnych.

W multipleksie zaplanowano też szereg seminariów, warsztatów i spotkań z twórcami. Zaczną się w najbliższą niedzielę i potrwają do następnej soboty. Bilety na projekcje w Multikinie kosztują 10 zł. Będzie je można kupić jedynie w kasie kina lub przez jego stronę internetową. Uwaga! Liczba miejsc w salach, w których będą trwały projekcje jest ograniczona, warto zawczasu zarezerwować sobie bilety na wybrane seanse. Szczegółową rozpiskę projekcji i wydarzeń, jakie będą trwały w Multikinie znajdą Państwo na stronie Camerimage.

Sporo jak co roku będzie się również działo w kinie Orzeł w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12-14. Pierwsze wydarzenia już w najbliższą niedzielę. Wciągu festiwalowego tygodnia zobaczymy tam między innymi wszystkie części „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego, a także spotkamy się na warsztatach z uznanymi twórcami kina. Bilety na seanse będą kosztowały 10 zł, a na warsztaty lub seminaria 20 zł. Sprzedaż wejściówek zacznie się 13 listopada o godz. 10 w kasie Miejskiego Centrum Kultury.

Przypominamy także, że już w tę niedzielę o godz. 18 w Galerii Miejskiej bwa pojawi się amerykańska aktorka, zdobywczyni dwóch Oscarów, Jessica Lange. Artystka otworzy wystawę swoich fotografii „Unseen”. Następnego dnia z kolei, czyli w poniedziałek 14 listopada, również o godz. 18 w toruńskim CSW zostanie otwarta wystawa rekwizytów z filmów Davida Cronenberga.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.