Jakub Nowak

Bytomscy ochotnicy szukają następców

Na otwarciu remizy OSP młodych ludzi nie brakowało. Fot. Archiwum Na otwarciu remizy OSP młodych ludzi nie brakowało.
Jakub Nowak

Ochotnicza Straż Pożarna rusza z akcją, która ma na celu zachęcić młodych ludzi z gminy do wstąpienia w szeregi ogniowców.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bytomiu Odrzańskim działa już niemal 71 lat. W sumie bytomskich strażaków jest dziś 44. Dwa tygodnie temu wybrali nowy zarząd, który funkcjonować będzie przez kolejne pięć lat. Prezesem został Tomasz Duber, komendantem Jarosław Intek, wybrano także naczelnika (Grzegorz Dubowski), zastępcę naczelnika (Marcin Włodarczak), skarbnika (Krzysztof Przybylski), sekretarza (Gabriela Wdowiak), gospodarza (Damian Żygadło) oraz dwóch członków: Artura Rolewskiego i Michała Przybylskiego. Jak zaznaczają nowe władze OSP, jednym z wyzwań nowego zarządu jest przyciągnięcie młodych ludzi. - Postawiliśmy sobie za cel przyciągnąć więcej młodzieży do jednostki. Mamy problem z następcami, chcielibyśmy stworzyć nową drużynę dla nich, zachęcić młodych ludzi, by od najmłodszych lat spędzali czas w remizie – opowiada nam T. Duber.

Jak się dowiedzieliśmy, strażacy są już po rozmowach m.in. z bytomską podstawówką, będą zachęcać dzieci do spróbowania nowej przygody, związanej właśnie ze strażą pożarną. W tym tygodniu ma odbyć się spotkanie w szkole, a 7 kwietnia młodzi ludzie będą mogli odwiedzić remizę.Ochotnicza Straż Pożarna rusza z akcją, która ma na celu zachęcić młodych ludzi z gminy do wstąpienia w szeregi ogniowców.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.