Byszewo w piątek też zobaczą

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Byszewo w piątek też zobaczą

Adam Lewandowski

Główną atrakcją Nocy Muzeów w Koronowie będzie bunkier w Tryszczynie. Jak dojechać? Gmina zapewnia autokar. Trzeba się tylko zgłosić!

Na szóstą Noc Muzeów - tym razem pod hasłem: „Ściśle Tajne”, Koronowo zaprasza już w piątek.

- Spotykamy się o godzinie 18 - przy fontannie na rynku, czyli na placu Zwycięstwa - mówią organizatorzy.

- W programie niecodzienne zwiedzanie bazyliki pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie, oczywiście z przewodnikiem, potem wyjazd do Muzeum „Ściśle tajne” w Tryszczynie oraz do sanktuarium pw. Świętej Trójcy w Byszewie. Noc Muzeów zakończy się ogniskiem nad jeziorem.

Ze względu jednak na duże zainteresowanie wydarzeniem, prosimy osoby zdecydowane na transport zbiorowy, zabezpieczony przez organizatorów, o kontakt telefoniczny lub mailowy: Magdalena Tabasz, Referat rozwoju i promocji, Urząd Miejski w Koronowie, tel. 52 3826 404, e-mail: promocja@um.koronowo.pl.

Zarówno bazylika, jak i sanktuarium bywały już na trasie Nocy Muzeów w minionych latach. Również zamek w Nowym Jasińcu, Diabelski młyn i inne ciekawe zabytki Ziemi Koronowskiej. Ale bunkier w Tryszczynie zwiedzić będzie można po raz pierwszy. Stąd tak duże nim zainteresowanie. Kilka słów powiedział nam o nim Włodzimierz Domek, pasjonat historii Koronowa, który był tu ze swymi harcerzami w miniony weekend. Ba, ośmiu śmiałków spędziło noc w bunkrze!

- Powstał w latach 70., własnością gminy został w zeszłym roku. Warto zobaczyć ten relikt cywilnej strony zimnej wojny. Więcej powiem w piątek!

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.