Były wątpliwości, ale nowa biblioteka w Wąbrzeźnie nie ma opóźnienia

Czytaj dalej
Fot. nadesłane z urzędu Gminy
Alicja Kalinowska

Były wątpliwości, ale nowa biblioteka w Wąbrzeźnie nie ma opóźnienia

Alicja Kalinowska

Zgodnie z planem przebiega budowa miejsko-powiatowej książnicy. Inwestycję realizuje grudziądzka firma „Solgrud”.

W ostatnim czasie naszych Czytelników niepokoiły przestoje na budowie biblioteki.

Zdaniem urzędników wszystko jest w porządku, a kilkumiesięczny przestój spowodowany był niskimi temperaturami. Robotnicy z grudziądzkiej firm- Czym spowodowana jest przerwa? Do końca roku tempo prac było bardzo szybkie. A teraz na budowie nic się nie dzieje - martwił się Czytelnik.

Pracownicy firmy „Solgrud” - to ona wygrała przetarg na realizację inwestycji - na plac budowy wrócili już w kwietniu. Czy nadrobili zimowy przestój? - Inwestycja prowadzona jest zgodnie z harmonogramem i - jak zapewniają wykonawcy - zostanie oddana zgodnie z planem. Budynek w stanie surowym zamkniętym był gotowy już w grudniu ubiegłego roku - informuje Anna Borowska, rzecznik wąbrzeskiego ratusza.

W maju budowę odwiedzili i postęp prac sprawdzali radni z komisji oświaty, wychowania, kultury, sportu i rekreacji. Przypomnijmy: budowę biblioteki rozpoczęto latem 2016 r. Inwestycja ma się zakończyć w grudniu bieżącego roku.

Podczas majowego posiedzenia postępy prac w budowie oglądali radni z komisji kultury.
projekt Michała Jagły Tak będzie wyglądała wąbrzeska biblioteka po zakończeniu inwestycji. Autorem projektu jest Michał Jagła.

Nowa siedziba książnicy będzie bardzo nowoczesna. Na parterze zaprojektowano dwie sale biblioteczne o powierzchni użytkowej ponad 180 m kw. i 37 m kw. Na piętrze będzie znajdowała się sala o powierzchni ponad 162 m kw., pracownia biblioteczna, archiwum i biuro. W piwnicy znajdą się pomieszczenia magazynowe. A przed budynkiem będzie taras o powierzchni ponad 80 m kw.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 4 mln zł, w tym 2 mln zł dofinansowania z Instytutu Książki w Krakowie. Oficjalne otwarcie książnicy zaplanowano na maj przyszłego roku.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.