Były tłuste czasy, ale teraz kina nie będzie

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Były tłuste czasy, ale teraz kina nie będzie

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Gdy tylko zacznie się remont ChCK, można zapomnieć o seansach.

- Kończący się właśnie rok był dla naszego kina rekordowy pod każdym względem - chwalą się w Chojnickim Centrum Kultury. - Pokazaliśmy 124 najlepsze tytuły polskie i zagraniczne, zagraliśmy najwięcej seansów (826), na które przyszła największa w historii naszego kina liczba widzów - ponad 70 tys. osób! Średnio na jednym seansie było 85 widzów. Kino w Chojnickim Centrum Kultury odwiedził m.in. jeden z najlepszych polskich reżyserów Krzysztof Zanussi, a także znany lektor telewizyjny Maciej Gudowski.

Dodajmy, że nadal kontynuowana jest tradycja Dyskusyjnego Klubu Filmowego i co poniedziałek można bywać na nieco ambitniejszych seansach, także poprzedzonych prelekcjami, w tym samego szefa Polskiej Federacji DKF Grzegorza Pieńkowskiego. Nie wypadło z grafika Filmobranie, które jest tematycznym blokiem filmowym, bardzo smakowitym dla miłośników kina.

Ale to wszystko już przeszłość, bo przed Chojnickim Centrum Kultury perspektywa modernizacji obiektu i robót, które mogą potrwać rok, a nawet dłużej.

Co więc z kinem?

- Nie będzie działało - odpowiada dyrektor Radosław Krajewicz. - Nie mamy odpowiedniego miejsca, żeby zainstalować nasz projektor i ekran. A nie chcemy na siłę robić jakiejś prowizorki. Być może jakieś filmy będziemy w stanie wyświetlać, ale nie będzie to na pewno regularnie.

Krajewicz dodaje, że też go smuci ta perspektywa, ale nie popada w czarną rozpacz. - Chojniczanie przyzwyczaili się do chodzenia do naszego kina i chyba polubili je - mówi. - Myślę, że im to nie przejdzie. A jeśli faktycznie powstanie kino w centrum handlowym „Brama Pomorza”, to będą mieli okazję pojeździć tam, a nie gdzieś dalej.

Owszem, wolałby, żeby takiej konkurencji w przyszłości nie było, ale wszystko i tak zweryfikuje rynek.

- Mamy atuty - podkreśla. - Jesteśmy w centrum Chojnic, sprowadzamy ciekawe filmy, będziemy mieli nowoczesny budynek.

Na pocieszenie dyrektor ChCK dodaje, że tak naprawdę jeszcze nie wiadomo, kiedy zacznie się remont siedziby.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.