Były medale, awanse odznaczenia i sprzęt

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

Były medale, awanse odznaczenia i sprzęt

Katarzyna Pomianowska

Na terenie brodnickiej komendy zorganizowano powiatowe obchody Dnia Strażaka. Były okazją do uhonorowania druhów.

Podczas uroczystości brodnicka straż otrzymała od miasta specjalistyczny sprzęt ochrony dróg oddechowych (aparaty powietrzne) za kwotę 47 tys. złotych. Z kolei powiat przekazał na ręce komendanta powiatowej straży - czek opiewający na 90 tys. zł. z przeznaczeniem na remont elewacji budynku głównego komendy.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył - medalem za ofiarność i odwagę - za przeprowadzone działania ratowniczo-gaśnicze z narażeniem życia podczas pożaru stacji paliw w Bartniczce w dniu 30 września 2014 r. druhów z jednostki OSP w Grążawach. Otrzymali je: dh Piotr Kwas, dh Wojciech Kusiński, dh Krzysztof Szok. Medale brązowe za długoletnią służbę otrzymali: mł.kpt. Krzysztof Natucki, st.ogn. Jacek Zdunkowski, ogn. Michał Hanuszewski, ogn. Karol Magnuszewski, ogn. Marcin Orłowski, ogn. Adam Wiśniewski. - Wymienieni strażacy nadane medale otrzymają z rąk Wojewody Kujawsko-Pomorskiego 12 maja podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Golubiu-Dobrzy - informuje Piotr Rutkowski z brod-nickiej straży.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.