Były fajne wakacje w Miodowej Wiosce

Czytaj dalej
Fot. Archiwum świetlicy
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Były fajne wakacje w Miodowej Wiosce

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Dzieciom nie pozostało wiele wolnego. Już powoli myślą o szkole. W świetlicy w Wielkim Mędromierzu zorganizowano dla nich zajęcia.

W świetlicy w Wielkim Mędromierzu zakończył się wakacyjny dzieciniec. Uczestnicy zajęć odwiedzili zaprzyjaźnione gospodarstwa, w których bawili się i poznawali nowoczesne maszyny rolnicze oraz prace związane z prowadzeniem gospodarstwa. Panie gospodynie zadbały o słodki poczęstunek. Dzieciaki gościły również u miejscowych strażaków w Ochotniczej Straży Pożarnej. Komendant opowiedział o pracy strażaków podczas akcji. Podopieczni mogli zobaczyć i ubrać się w stroje strażaków oraz posiedzieć w wozie bojowym. - Na zakończenie letniego dziecińca odwiedziliśmy astrobazę w Gostycynie oraz pojechaliśmy do Poledna, by zwiedzić wystawę edukacyjno-przyrodniczą zwierząt i roślinności z czterech kontynentów świata - informuje Ewa Lorczak, opiekunka ze świetlicy. - Podczas letnich zabaw wakacyjnego dziecińca wszystkie dzieci brały udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez nas i wolontariuszy.

Nie zabrakło również pysznych smakołyków przygotowanych przez panie z Miodowego Domku i Koła Gospodyń Wiejskich.

W czasie dziecińcao dwiedziły Wielki Mędromierz dzieci z projektu „Lato w Teatrze“ z GOK w Gostycynie. Zwiedziły pasiekę „U Henia“ i lokalne muzeum techniki, motoryzacji i lokalnego rzemiosła.

- Wszystkim dziękujemy za miłą zabawę i pomoc - dodają organizatorzy.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.