Agnieszka Domka-Rybka

Był McDonald’s. Będą obiady

Był McDonald’s. Będą obiady
Agnieszka Domka-Rybka

W zabytkowej kamienicy przy Placu Wolności pojawi się nowa restauracja. Jeszcze nie jest znana jej nazwa, ale ma być „kulinarnym sercem miasta”.

Przypomnijmy, najstarszy bydgoski fast food sieci McDonald’s istniał przez 20 lat na rogu ul. Gdańskiej i Placu Wolności w Bydgoszczy. 31 października zeszłego roku odwiedzili go ostatni klienci. Od tamtego czasu trwa w nim remont. Wkrótce w zabytkowej kamienicy pojawi się nowa restauracja.

- Moim priorytetem jest pobudzenie śródmieścia, ożywienie tej części miasta przez stworzenie przyjaznego miejsca do spotkań z dobrym jedzeniem - tak widzi swoje nowe przedsięwzięcie inwestor Dawid Rękoś. - Zaproponujemy dobre śniadania i obiady oraz interesujące pomysły na wieczorne chwile. Teraz trwają jeszcze prace remontowe. Zdecydowaliśmy się na wnętrze w stylu loftowym. Połączy ono ciekawą historię z potrzebami współczesnych mieszkańców.

Pomysł kontynuowania tradycji kulinarnych w tej kamienicy sięga XIX wieku. Reprezentacyjny budynek miasta, zaprojektowany przez Józefa Święcickiego, przez lata był miejscem, gdzie bydgoszczanie spędzali czas w takich lokalach jak „Kaiser Cafe” czy lokalu o nazwie „Falstaff”. Swoją historię zapisał tu również Wedel i przedwojenna restauracja „Cristal”.

- Już niedługo zdradzimy nazwę resturacji, a latem zaprosimy pierwszych gości - mówi Rękoś.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.