Bydgoszcz żyje już świętami

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Joanna Pluta

Bydgoszcz żyje już świętami

Joanna Pluta

Do Bożego Narodzenia zostały ponad 2 tygodnie. Do tego czasu bydgoszczanie będą mieli co robić.

Już 10 grudnia, czyli w najbliższy czwartek o godz. 17 na barce Lemara, w ramach spotkania z cyklu Koło Gospodyń Miejskich, będzie można się nauczyć tworzyć scrapbookingowe kartki świąteczne. - Podczas warsztatów każda uczestniczka wykona warstwową kartkę świąteczną o rozbudowanej kompozycji - słyszymy od organizatorów. - Będziemy wycinać, kleić, tuszować i korzystać z kolorowych dodatków - kwiatów, śnieżynek, serwetek, perełek w płynie i innych elementów. Dzięki temu powstaną niepowtarzalne projekty, które będą idealnym dodatkiem do świątecznych prezentów.

Charytatywnie i dla najmłodszych

Wstęp na zajęcia kosztuje 20 zł. Bilety będą do kupienia przed wejściem na barkę. Na warsztaty trzeba się zapisywać pod adresem dominika.kiss-orska@mck-bydgoszcz.pl.

13 grudnia, czyli w nadchodzącą niedzielę, będzie się działo jeszcze więcej. O godz. 10.30 w Operze Nova rozpocznie się charytatywny koncert „Kochamy Cię, Święty Mikołaju”. Wolontariusze z bydgoskiego oddziału Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży zachęcają do udziału w koncercie dla małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii CM w Bydgoszczy, wychowanków domów dziecka oraz uczniów ze szkoły specjalnej. Bilety będą kosztowały 35 zł. Gwiazdą koncertu będzie Zbigniew Brzozowski, iluzjonista.


Koncerty kolęd na każdym kroku

Półtorej godziny później warto się pojawić w Ostromecku na poranku muzycznym Akademia Dzieciom. Wstęp na zajęcia jest wolny. W niedzielę nie warto po poranku muzycznym wracać z Ostromecka do domu. O godz. 16 rozpocznie się tam bowiem koncert kolęd w wykonaniu Kamili Abrahamowicz, Michała Szlempo oraz Grzegorza Nadolnego. Podczas koncertu wysłuchamy przede wszystkim utworów w klimacie świątecznym i zimowym. Nie zabraknie jednak kompozycji z debiutanckiej płyty Abrahamowicz. Wstęp na koncert będzie wolny.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Agora Nestora” działającego przy Miejskim Centrum Kultury 15 grudnia, we wtorek powinni dać się zaprosić na wyjątkowy świąteczny koncert. O godz. 16 w sali kinowo-widowiskowej MCK najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewa dla nich Chór Kameralny Akademii Muzycznej.

17 grudnia, czyli w następny czwartek o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej zaplanowano koncert tradycyjnych kolęd „Bóg się rodzi” w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod dyrekcją Sylwestra Matczaka.

W piątek, 18 grudnia o godz. 19 w Filharmonii zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej. Usłyszymy wówczas koncert „Lulajże Jezuniu”.

19 i 20 grudnia, czyli w sobotę i niedzielę przed świętami Ostromecko tradycyjnie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy. Przez dwa dni między godz. 11 a 17 będą Państwo mogli wybierać spośród ręcznie robionych świątecznych dekoracji, drobiazgów, które mogą być doskonałymi prezentami gwiazdkowymi i naturalnych smakołyków.

21 grudnia znów będzie okazja usłyszeć kolędy. Tym razem w Pałacu Młodzieży i w wykonaniu zespołów artystycznych placówki. Początek o godz. 16.30. A jeśli ktoś ma ochotę spędzić przedświąteczny czas na jazzowo, powinien się we wtorek, 22 grudnia o godz. 19 wybrać do klubu Eljazz przy ul. Krętej na Muzyczne Boże Narodzenie.

Zapraszamy. Już można zacząć świętować.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.