Bydgoszcz szuka nowego szefa Galerii Miejskiej

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Joanna Plutajoanna.pluta@pomorska.pl

Bydgoszcz szuka nowego szefa Galerii Miejskiej

Joanna Plutajoanna.pluta@pomorska.pl

Kto zajmie miejsce Wacława Kuczmy na stołku dyrektora Galerii Miejskiej bwa? Oferty można składać do 27 kwietnia tego roku.

Wykształcenie wyższe magisterskie z dziedziny sztuk plastycznych lub historii sztuki lub kulturoznawstwa lub organizacji i zarządzania w kulturze, udokumentowany minimum 3-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych związanych z działalnością kulturalną lub minimum 3-letnie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu projektów z zakresu działalności wystawienniczej i kuratorskiej, oraz przedstawienie autorskiej koncepcji programowo-organizacyjnej Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy na trzy najbliższe lata - to tylko niektóre z wymagań, jakie przed kandydatami na szefa Galerii Miejskiej bwa stawia bydgoski ratusz.

Kilka dni temu ogłoszono konkurs na to stanowisko. Rozegra się w dwóch etapach - najpierw komisja konkursowa sprawdzi nadesłane oferty, a później przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne. Oferty należy składać do 27 kwietnia tego roku - osobiście lub za pośrednictwem poczty w Biurze Kultury Bydgoskiej, Urząd Miasta Bydgoszczy, ul. Jezuicka 14A, 85-102 Bydgoszcz.

Jak informują urzędnicy, umowa z nowo wybranym dyrektorem zostanie podpisana na czas określony, a dokładnie na trzy lata. Szczegóły na stronie www.bydgoszcz.pl.

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku Wacław Kuczma, dotychczasowy, wieloletni dyrektor instytucji został wybrany na szefa toruńskiego Centrum Kultury Współczesnej Znaki Czasu.

Joanna Plutajoanna.pluta@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.