Bydgoszcz rozwija się dla przedsiębiorców. BPPT szykuje się do kolejnej inwestycji

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Marta Mikołajska

Bydgoszcz rozwija się dla przedsiębiorców. BPPT szykuje się do kolejnej inwestycji

Marta Mikołajska

Po otwarciu Centrum Technologicznego, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny szykuje się do kolejnej inwestycji, która ma pomóc rozwijać się małym i średnim przedsiębiorstwom. Koszt jej realizacji to 23 mln zł.

Hala nowo wybudowanego Centrum Technologicznego licząca około 6 tys. metrów kwadratowych została oddana do użytku w kwietniu. Dziś firmy zajmują już około połowy tej powierzchni.

- Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, firmy prowadzą już w hali swoją działalność gospodarczą – mówił podczas wczorajszego briefingu prasowego Andrzej Półgrabski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Jak podkreśla, to innowacyjny projekt w skali całego województwa, który umożliwi funkcjonowanie na rynku małym i średnim firmom. Inwestycja pozwoli na rozwój przedsiębiorcom poszukującym przestrzeni do tworzenia nowych produktów lub testowania ich funkcjonalności. W obiekcie mieści się 14 przestrzeni demonstracyjnych oraz 4 powierzchnie typu fab lab.

To właśnie tutaj – przy wykorzystaniu nowoczesnych, sterowanych komputerowo narzędzi – tworzone są produkty, których nie można włączyć w proces masowej produkcji – tłumaczy Andrzej Półgrabski

Koszt inwestycji to 23 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego to 6 mln zł.

Jakie firmy działają w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technicznym? Jakie są dalsze plany rozwou parku? Przeczytaj ciąg dalszy publikacji.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.