Bydgoszcz promuje się przez sport. Ale nie tylko

Czytaj dalej
Fot. Tomek Czachorowski
Anna Stasiewicz

Bydgoszcz promuje się przez sport. Ale nie tylko

Anna Stasiewicz

Jedną z ważniejszych imprez w tym roku są Mistrzostwa Juniorów w Lekkiej Atletyce. Miasto będzie świętować też 670. urodziny.

Kwota, jaką miasto planuje wydać w tym roku na promocję, to dokładnie 15.335.700 złotych. Promocja to m.in. pozyskiwanie inwestorów, wydarzenia sportowe, kulturalne, kampanie medialne, ale również współpraca z miastami partnerskimi i połączenia lotnicze.

Ponad 2 mln zł Bydgoszcz przeznaczy na przykład na promocję miasta wspierającego przedsiębiorczość. To m.in. publikacje w prasie czy obecność podczas imprez targowych.

Miasto od dłuższego czasu promuje się jako silny ośrodek sportowy. Powstał nawet specjalny serwis Aktywna Bydgoszcz. W jego ramach odbędzie się kilka imprez, zarówno takich, które zyskały już pewną remomę, jak i całkiem nowych. To „Bieg Urodzinowy 5 km”, „Tyczka na Wyspie”, Bieg Przedsiębiorców na 10 km, Zawody rolkarskie na 10 km, zawody pływackie „Woda Bydgoska”, Bieg Niepodległości na 5 km.

W styczniu dowiedzieliśmy się o przyznaniu naszemu miastu Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, podczas których będziemy gościć ponad 3 tysiące sportowców. Również w przyszłym roku będziemy gościć w Bydgoszczy młodych lekkoatletów i piłkarzy z całej Europy.

2016 rok to również kampania medialne i informacyjne, w tym na przykład” „Bydgoszcz Informuje” czy „Bydgoszcz za pół ceny”. Nasze miasto będzie też promowało się na antenie jednej z ogólnopolskich stacji: na budynku Opery Nova zostanie zainstalowana kamera prezentująca panoramę Bydgoszczy podczas serwisów informacyjnych i pogodowych.

W tym roku Bydgoszcz świętuje 670. urodziny. Z tej okazji odbędzie się w mieście wiele imprez. W budżecie na ten cel zarezerwowano kwotę 1 miliona złotych. Miasto dofinansuje też dwie imprezy: XXII Festiwal Filmowy Camerimage oraz Festiwal Otwieracz w Myślęcinku.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.