Bydgoszcz promuje się na Onecie - grzybiarze nie będą zadowoleni

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Bydgoszcz promuje się na Onecie - grzybiarze nie będą zadowoleni

Sławomir Bobbe

Nasze miasto promuje na portalu Onet.pl rywalizację o Rowerową Stolicę Polski (RSP), ale też własne atrakcje. W Onet Rano wystąpił prezydent Rafał Bruski, który zdradził... gdzie jest u nas najwięcej grzybów.

Największy polski portal Onet.pl jest jednym z partnerów RSP. Ostatnio w serwisie zaczęły pojawiać się materiały o naszym mieście, w popularnym porannym paśmie Onet Rano wystąpił również prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W rozmowie z dziennikarką Iwona Kutyną, którą prowadził z płynącego po Brdzie statku, zachęcał samorządy do uczestnictwa w rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski, jak i podkreślał walory Brdy i jej okolic.

Brda - pierwszy stopień czystości

- Piękna, czysta rzeka Brda ma pierwszy stopień czystości. To rzeka, która kiedyś była brzydka i brudna niestety, takie były czasy, że nie dbało się o środowisko. Dziś jest tętniącym sercem miasta, tu odbywają się imprezy, zawody pływackie i triathlonowe, to również miejsce spacerów. Staramy się upiększać teren i inwestować nad Brdą, by to miejsce było jeszcze piękniejsze - mówił w Onecie.

Prezydent zachęcał również do wzięcia udziału w rywalizacji o RSP. Przypomniał, że europejską rywalizację organizowali przed laty Włosi, ale się z tego wycofali. Ideę wskrzesiła – na razie w wymiarze ogólnopolskim – Bydgoszcz, która zleciła przygotowanie specjalnej aplikacji RSP i umożliwiła ponownie rowerową rywalizację.

- Tak naprawdę to rywalizacja symboliczna, bo chcemy po prostu, by mieszkańcy poruszali się rowerami. Rowerzyści w zeszłym roku podczas rywalizacji pokonali ponad milion kilometrów. Zwyciężyła Nowa Sól, która stosowny puchar ma u siebie – przypomniał prezydent.

Uczestnictwo w programie było również okazją do przedstawienia bydgoskiej historii i zaprezentowania walorów turystycznych okolic Bydgoszczy.

Pruska historia nie musi ciążyć

- Bydgoszcz ma o tyle ciekawą historię, że przez 140 lat była częścią Prus, stało się to już po pierwszym rozbiorze Polski. Ten pruski styl wywarł spore piętno na architekturze, ale również przemyśle. Prusacy sporo w Bydgoszczy inwestowali – mamy m.in. pozostałości wielkiej fabryki trotylu, z której korzystała III Rzesza. Przejście do polskości w 1920 roku nie było łatwe – ale obyło się bez jednego strzału – wyjaśniał widzom Rafał Bruski.

Co mogą u nas robić turyści? Z Onetu dowiedzieliśmy się, że bydgoszczanie najchętniej jeżdżą wypoczywać nad Zalew Koronowski i w Bory Tucholskie, ale również tego, że wokół Bydgoszczy jest sporo jezior. - Mamy rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych do miejscowości oddalonych od miasta o 20-30 kilometrów. Możemy bezpiecznie dojechać na rowerze, nie mając kontaktu z autami.

Prezydent zdradził też, gdzie najłatwiej i najszybciej pozbierać grzyby – pod Solcem Kujawskim leży Puszcza Bydgoska, grzybów jest tam wiele, wystarczy parę godzin w lesie, by sporo ich nazbierać – podpowiedział prezydent. - Zachęcam wszystkich do przyjazdu do naszego miasta, naprawdę będą zaskoczeni. Obraz miasta jest gorszy niż rzeczywistość, a to wbrew pozorom niezła sytuacja – goście zarówno z Polski, jak i z zagranicy, którzy już u nas byli, nie żałują i chwalą miasto.

Umowa barterowa z największym polskim portalem

- Mamy barterową umowę o współpracy z Onetem. Jako ogólnopolskie medium pomaga nam informować o Rowerowej Stolicy Polski. Jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni – nie kryje Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Bydgoszczy. - Pojawienie się prezydenta Bydgoszczy w Onet Rano było inicjatywą portalu, nic za to nie płaciliśmy. W naszej aplikacji pojawia się reklama Onetu jako jednego z naszych partnerów.

Całość wydatków reklamowych związana z promocją w serwisie Onet wyniosła około 50 tysięcy złotych.

Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.