Bydgoszcz jest już przystrojona na święta. Brakuje tylko śniegu

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Joanna Pluta

Bydgoszcz jest już przystrojona na święta. Brakuje tylko śniegu

Joanna Pluta

Od kilku dni mieszkańcy miasta mogą już poczuć klimat Bożego Narodzenia, które zbliża się wielkimi krokami.

Pierwsza była choinka na Starym Rynku. Szczęśliwie - w tym roku - nie zmiótł jej wiatr. Gdzie jeszcze możemy znaleźć oznaki tego, że nadchodzą święta?

- Wśród tegorocznych ozdób świątecznych znajdą się między innymi brama wisząca nad ul. Batorego i przy Dworcowej, zestaw prezentów pod choinką na Starym Rynku, anioły przy ul. Mostowej, kareta z reniferem, fontanna na Wyspie Młyńskiej, sanie z reniferami na rondzie Jagiellonów i magiczny kwiat na wyspie św. Barbary - wymienia Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bruskiego.

Tradycyjnie bożonarodzeniowym światłem rozbłyśnie także ul. Długa. Tam świąteczne dekoracje zyskają słupy oświetleniowe. - W tym roku pojawią się również bramy świetlne na Starym Rynku i przy ul. Mostowej, które wprowadzą mieszkańców i gości w klimat świąt oraz kilka dodatkowych ozdób, takich jak dama i dżentelmen, wspomniane już sanie na rondzie Jagiellonów czy Gracje na placu Teatralnym - informuje Stachowiak.

- Po raz trzeci główny budynek ratusza przy ul. Jezuickiej rozświetlą specjalne projektory, które wcześniej zapewniały bożonarodzeniowe oświetlenie m.in. Zamku Królewskiego w Warszawie - kontynuuje rzeczniczka. - Takie oświetlenie tworzy w przestrzeni miasta oryginalny i ciekawy klimat nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia.

Jak usłyszeliśmy w ratuszu, koszt tegorocznych iluminacji to 250 tys. złotych. To według Państwa dużo czy mało? Czekamy na Państwa opinie na temat świątecznych dekoracji na pomorska.pl/forum.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.