Marek Weckwerth

Bydgoszcz dostanie zarząd wód

Bydgoszcz dostanie zarząd wód Fot. Jacek Smarz
Marek Weckwerth

1 stycznia 2018 roku powstanie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Obejmie całą zlewnię Noteci, ale Brdę już nie.

Na czele nowej struktury będzie Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”, niżej Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, a na trzecim poziomie 11 Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej (RZGW), w tym w Bydgoszczy. Jeszcze niżej będą zarządy mniejszych zlewni oraz nadzory wodne.

W jednej wodzie

- Z rozmów, jakie przeprowadziłem ze specjalistami, wynika, że utrzymany zostanie obecny podział na dorzecza. RZGW w Bydgoszczy administrować będzie zatem Kanałem Bydgoskim i Notecią, natomiast RZGW w Gdańsku całą Brdą i Wisłą poniżej Włocławka - uważa Stanisław Wroński, pełnomocnik marszałka województwa kujawsko-pomorskiego ds. dróg wodnych. - Trudno, i wręcz nielogicznie byłoby wyodrębnić żeglowny odcinek Brdy spod zarządu Gdańska, bo to już inna zlewnia, Wisły.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.