Bydgoszcz chce stawiać na dwa kółka

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Anna Stasiewicz

Bydgoszcz chce stawiać na dwa kółka

Anna Stasiewicz

Prezydent Rafał Bruski zapowiada między innymi, że w przyszłym roku rozbudowany zostanie Bydgoski Rower Aglomeracyjny.

Niedawno swój manifest opublikowała Bydgoska Masa Krytyczna. Postulaty rowerzystów to współczynnik ruchu rowerowego w skali 10 procent; spójna sieć tras rowerowych; rozwój Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego; przekonanie najmłodszych do korzystania z rowerów; powołanie oficera rowerowego.

Do postulatów BMK odniósł się prezydent Bruski. Zapewnia, że Bydgoszcz 10-procentowy współczynnik ruchu rowerowego w skali rocznej chce osiągnąć za trzy lata. - A w okresie letnim od 2020 roku zakładamy, że będzie on utrzymywał się na poziomie 20 procent - dodaje Rafał Bruski.

Prezydent ma też dobre wiadomości dla miłośników roweru miejskiego. - W tym roku kończy się umowa z obecnym operatorem BRA. W nowym przetargu miasto zagwarantuje sobie możliwość rozbudowy systemu o kolejne stacje w trakcie trwania umowy, a nie dopiero po jej wygaśnięciu.

System zostanie rozszerzony w 2018 roku przynajmniej o 12 stacji, które zostaną rozlokowane na terenie Fordonu.

Prezydent zapowiada też, że miasto przeanalizuje także możliwości rozbudowy systemu w okolicach stacji, które są najbardziej popularne wśród bydgoszczan.

Ratusz sprawdzi też zasady, na jakich funkcjonują oficerowie rowerowi w innych miastach. Rafał Bruski przypomina, że w Bydgoszczy działa na razie zespół ds. polityki rowerowej.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.