Bydgoskie dworce otwarte. Pasażerowie zadowoleni [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Bydgoskie dworce otwarte. Pasażerowie zadowoleni [zdjęcia]

Mateusz Mazur

Wczoraj w Bydgoszczy stacje kolejowe na osiedlu Leśnym oraz Bielawach i Błoniu otworzyły swoje podwoje dla wszystkich podróżnych.

- To kolejna duża inwestycja, zachęcająca do korzystania z transportu publicznego - mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Jednocześnie poprawiliśmy estetykę ważnych punktów miasta. Ten projekt kapitalnie uzupełnił też wcześniej zrealizowane zadania związane z modernizacją Dworca Głównego oraz budową nowego węzła Bydgoszcz Wschód wraz z nową linią tramwajową do Fordonu - dodaje Bruski.

Wczoraj pierwsi pasażerowie mogli wejść do środka nowego obiektu na dworcu Bydgoszcz Leśna. Spostrzeżenia były raczej pozytywne.

- Odbiór mieszkańców był bardzo dobry. Zwrócono uwagę na nowoczesność i dużo przestrzeni - mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Podróżni najbardziej zadowoleni są chyba z wybudowanego tunelu podziemnego pod peronami. - Teraz można dostać się wszędzie bez żadnych przeszkód - mówią.

Poza nowym tunelem powstał też punkt obsługi podróżnych wraz z kasami kolejowymi i ZDMiKP i dyżurką autobusową dla kierowców. Wybudowano go w miejsce starego obiektu, który został zburzony.

- Mamy teraz węzeł z prawdziwego zdarzenia. Miejsce robi bardzo dobre wrażenie. To z pewnością jedna z wizytówek komunikacyjnych miasta. Warto podkreślić, że pasażerowie po podróży pociągiem mogę bardzo swobodnie przesiąść się na autobusy - chwali inwestycję Krzysztof Kosiedowski.

Poza stacją na osiedlu Leśnym otwarte zostały też dworce na Bielawach i Błoniu. Na tym pierwszym przebudowane zostały perony. Z kolei na drugim wybudowaną pętlę autobusową, dyżurkę dla kierowców, ścieżki rowerowe i parking typu „Park&Ride”. Przebudowana została też kładka dla pieszych nad torami kolejowymi.

W okolicy stacji poszerzona została ulica Madalińskiego. Cały teren zagospodarowano zielenią. Zamontowano też system dynamicznej informacji pasażerskiej, informujący o odjazdach pociągów.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.