Justyna Tota

Bydgoski Torbyd: Czego nie opłaca się tu zgubić i dla kogo zniżki?

Elektroniczny system biletowania na Torbydzie, czyli „zegarek” odmierza nasz czas na tafli, umożliwia wypożyczenie sprzętu i dostęp do szafek Fot. Dariusz Bloch Elektroniczny system biletowania na Torbydzie, czyli „zegarek” odmierza nasz czas na tafli, umożliwia wypożyczenie sprzętu i dostęp do szafek
Justyna Tota

Na co dzień lodowisko Torbydu dostępne jest dla wszystkich 14.00-22.00, a w weekendy i święta 9.00-22.30. O czym warto wiedzieć, wybierając się na łyżwy na nowe lodowisko? Zapytaliśmy też znanych bydgoszczan, czy duże zainteresowanie mieszkańców pierwszym hokejowym meczem na nowej tafli - pięciokrotnie większym niż oferowana liczba biletów - potwierdza tylko fakt, że trybuna jest za mała?

Czas, jaki spędzimy na lodowisku, odmierza urządzenie, które wygląda jak zegarek na rękę. To urządzenie to elektroniczny system biletowania i umożliwia nie tylko wejście na lodowisko, ale także wypożyczenie sprzętu oraz skorzystanie z zamykanej elektronicznie szafki. „Zegarek” zaczyna liczyć nasz czas pobytu od momentu wejścia na lód (dozwolonego wyłącznie w łyżwach). Za naliczony czas płacimy w kasie przy zwrocie owego „zegarka”, którego lepiej nie zgubić, bo inaczej zapłacimy karę 100 zł.

Nie masz gotówki, nie wejdziesz

Uwaga, na razie w kasie można płacić tylko gotówką. Ślizgając się nie dłużej niż pół godziny, płacimy 5 zł, a kolejna rozpoczęta minuta kosztować będzie 20 gr. Dzieci i młodzież szkolna, studenci do 26. r.ż. oraz renciści (każdy musi mieć ważną legitymację) płacą 3 zł plus 15 gr za każdą kolejną minutę powyżej pół godziny. Można skorzystać ze zniżek. Posiadacze Bydgoskiej Karty Rodzinnej (3+) uprawnieni są do upustu -40% biletu normalnego,

w dalszej części artykułu:

 • Ile miejsc na widowni znajduje się dla fanów hokeja?
 • a jakie zniżki mogą liczyć posiadacze Bydgoskiej Karty Rodzinnej i Bydgoskiej Karty Seniora?
 • Wkrótce zmienią się zasady parkowania przy Łuczniczce, Artego Arenie i Torbydzie. Trzeba będzie płacić. Ile i jak?

 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Justyna Tota

Z lokalnymi mediami współpracuję od kilkunastu lat. Od samego początku w redakcji „Expressu Bydgoskiego” miałam możliwość rozwijać się dwutorowo – jako reporter i jako edytor, co jest zgodne z moim wykształceniem. Pierwsze szlify przydały mi się w prowadzeniu bezpłatnego tygodnika informacyjnego „7 Dni Bydgoszcz”, wydawanego przez Express Media w latach 2008-2009. W ostatnich latach skupiam się głównie na wydarzeniach kulturalnych. Bez względu jednak na to, w jakiej dziedzinie przychodzi podejmować mi temat, to człowiek jest zawsze w centrum uwagi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.