Bydgoski ratusz zapowiada kolejne promocje [infografika]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Bydgoski ratusz zapowiada kolejne promocje [infografika]

Mateusz Mazur

Po ogromnym, zeszłorocznym sukcesie biletu za pół ceny, Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje nową ofertę dla stałych klientów.

Drogowcy w tym roku po raz kolejny planują promować korzystanie z usług transportu publicznego. W zeszłym roku pomysł wprowadzenia biletu za pół ceny dla nowych pasażerów okazał się sporym sukcesem. Przypomnijmy, że inicjatywa skierowana była dla osób które w czerwcu pierwszy raz zdecydowały się zakupić bilet miesięczny. Wówczas jego cena w przypadku biletu normalnego na wszystkie linie wynosiła 44 zł, a ulgowego 22 zł.Create your own infographics

W kasach Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej od razu ustawiły się tłumy chętnych. Tylko w pierwszych dniach czerwca w mieście przybyło kilkuset nowych pasażerów. Mimo upływającego czasu liczba ta cały czas rosła.

Sukces biletu za pół ceny przyczynił się do rozmów na temat kolejnych promocji. Gdy kilkanaście dni temu pytaliśmy drogowców o nowe oferty brakowało szczegółów. Dzisiaj wiemy nieco więcej.

Mirosław Kozłowicz, wiceprezydent Bydgoszczy zlecił ZDMiKP przygotowanie oferty, która zostanie skierowana do osób, które systematycznie kupują bilet miesięczny.

- Chodzi nam o najbardziej wiernych pasażerów. Jednak musimy jeszcze rozważyć jak nasza propozycja wpłynie na budżet miasta - mówi w rozmowie z nami Kozłowicz.

Jak udało nam się ustalić oferta miałaby obowiązywać tuż po zakończeniu wakacji. Nad jej szczegółami będą musieli pochylić się radni na jednej z sesji rady miasta.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.