Joanna Pluta

Bydgoski muzyk nagrodzony w Cambridge

Szymon Godziemba-Trytek skończył studia w Bydgoszczy. Fot. Dariusz Barabaś/nadesłane Szymon Godziemba-Trytek skończył studia w Bydgoszczy.
Joanna Pluta

Szymon Godziemba-Trytek zgarnął najważniejszą nagrodę podczas konkursu kompozytorskiego „Musica Sacra Nova 2016” w Cambridge.

Bydgoski artysta dostał pierwszą nagrodę za kompozycję „Beatus vir” na chór mieszany a cappella. Na tegoroczny konkurs nadesłano w sumie 30 kompozycji z ośmiu krajów: Czech, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i oczywiście Polski.

Prawykonanie utworu bydgoskiego muzyka zaplanowano podczas niemieckiego festiwalu „Musica Sacra Nova” 2016 w Brauweiler. Potem usłyszy go jeszcze publiczność na Litwie, w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. W Gdańsku wykona go Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

Szymon Godziemba-Trytek urodził się w Bielsku-Białej, ale ukończył studia kompozytorskie II stopnia oraz studia w specjalności teoria muzyki w bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.