Bydgoski muzyk nagrał płytę z Vieniem [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Joanna Pluta

Bydgoski muzyk nagrał płytę z Vieniem [wideo]

Joanna Pluta

Qba Janicki, bydgoski muzyk nagrał płytę z warszawskim raperem Vieniem. Efekt? Singiel promujący krążek jest bardzo dobrze odbierany.

Po raz kolejny możemy mieć powód do zadowolenia, ponieważ o muzykach związanych z Bydgoszczą czy tutaj urodzonych słychać w szerokim świecie. Tak jest i tym razem. Qba Janicki, bydgoski artysta mocno związany z klubem Mózg nagrał niedawno płytę „Hore” z Vieniem, warszawskim raperem.Jak na razie krążek zbiera bardzo pozytywne opinie. W magazynie „Aktivist” Filip Kalinowski napisał „Jego (Vienia - przyp. red.) prosty i dosadny styl rymowania zyskał za sprawą producenta Qby Janickiego potężne wsparcie ogniowe. „Hore” to w warstwie instrumentalnej płyta nadmiaru - gęsta, głośna i zadziorna układanka numerów, w których afrykańskie perkusjonalia i brudny, brytyjski sub-bass wywierają na słuchaczu presję”.

To przedpremierowa recenzja krążka, bowiem płyta do sprzedaży trafi dopiero 18 marca. Już teraz jednak można przesłuchać singiel „Hore myśli” promujący tę płytę i obejrzeć klip. W tej chwili trwają też prace nad kolejnym teledyskiem.

Jak doszło do tej współpracy?

- Piotra (Vienia) poznałem już dawno, dawno temu - opowiada Janicki. - Później długo się nie widzieliśmy aż do czasu, gdy razem z Wojtkiem Mazolewskim, Markiem Pospieszalskim, Marcinem Wasilewskim i Natalią Przybysz graliśmy koncert w Warszawie. Był tam też Vienio, z którym później zagraliśmy małe jam session.

- Po tym wydarzeniu stwierdziłem, że chciałbym zrobić dla niego muzykę - mówi dalej. - Niedługo później odezwał się do mnie i zaproponował, żebym wyprodukował mu jego nowy album. I tak doszło do współpracy, której nigdy w życiu bym się spodziewał, choć o tym, żeby zrobić coś hiphopowego marzyłem od dziecka - śmieje się.

Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.