Bydgoska 27 w Solcu Kujawskim: wybuch gazu

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Bydgoska 27 w Solcu Kujawskim: wybuch gazu

Adam Lewandowski

Mieszkańcy bloku wrócili do swych mieszkań. Również ranny w wybuchu mężczyzna. Dziś SM Transportowiec będzie kontynuować prace.

- Tylko od sąsiadów wiem, że huk był okropny. Byłam wtedy w pracy - opowiada mieszkanka bloku przy ul. Bydgoskiej 27.

Relację z tego, co tu się zdarzyło w piątek w południe przekazał nam Zbigniew Wiśniewski, naczelnik soleckiej OSP:

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 12,36 - opowiada. - Byliśmy tam natychmiast. Również karetka pogotowia, policja. Ranny był mężczyzna - lokator mieszkania na drugim piętrze bloku, w którym doszło do wybuchu gazu. Szczęście, że nie doszło do pożaru. I że siła wybuchu skierowana została na najsłabszą ścianę - balkonową - mieszkania. Ale wysadziło dwanaście drzwi, prawie wszystkie w tej części bloku. Również drzwi od... szaf. Pogotowie rannego mężczyznę zabrało do szpitala. Był przytomny. Ewakuowaliśmy wszystkich mieszkańców. W tym czasie było w nim 25 osób. Inspektor nadzoru budowlanego sprawdził, czy nie została naruszona konstrukcja budynku...

Ratusz przygotował dla wszystkich pokoje w hotelu OSiR. Skorzystały, jak powiedziała nam burmistrz Teresa Substyk, tylko 3 rodziny. Stołówka gimnazjum nr 2 wydawała posiłki. Opuszczonych mieszkań pilnowali policjanci. Służby komunalne rozpoczęły sprzątanie wokół bloku - z gruzu i szkła. Na szczęście konstrukcja bloku nie została naruszona. Strażacy do remizy OSP zjechali o 16,20. Do swych mieszkań przed godz. 21 powrócili lokatorzy. Ze szpitala wrócił także lokator mieszkania, w którym doszło do wybuchu. Dziś SM Transportowiec będzie kontynuować prace zabezpieczające.

Adam Lewandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.