Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bydgoscy śledczy odpowiedzą na pytanie: - Kto wzbogacił się okradając pogorzelców?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Hanna Walenczykowska

Bydgoscy śledczy odpowiedzą na pytanie: - Kto wzbogacił się okradając pogorzelców?

Hanna Walenczykowska

Osoby poszkodowane przez ubiegłoroczny pożar jeszcze nie wróciły do swojego, rodzinnego domu. Łupem złodziei padły rzeczy, które zostały oszczędzone przez ogień i wodę. Pogorzelcom nie zostało już nic.

Redakcja „Expressu Bydgoskiego”, na biurku leży mój prywatny telefon. Nagle rozjaśnia się ekran aparatu, pojawia numer, który wydaje mi się znajomy. Odbieram.

- Dzień dobry! Pani Haniu, czy mnie pani jeszcze pamięta? Czy zajmuje się pani nadal tematami społecznymi? Czy może pani pomóc starszej kobiecie, która straciła wszystko i pożarze?
Na wszystkie pytania odpowiedziałam twierdząco. Po kilku minutach kontaktuję się ze wskazaną osobą i umawiam na spotkanie.

Rodem z koszmaru

W sobotnie przedpołudnie pojechałam pod wskazany adres. Pod okazałą kamienicą czekają na mnie dwie osoby, kobieta i młody mężczyzna. On z trudem otwiera drzwi, wpuszcza mnie do środka. Klatka schodowa, kolejne drewniane, ciężkie drzwi. Mężczyzna wchodzi do mieszkania, za nim kobieta.

Niektórzy mówią, że czasami ludzie zachowują się jak zwierzęta. Nie! Zwierzęta tak nie postępują, nie robią takiej krzywdy innym zwierzętom

- O Jezu, O Jezu! - zaczyna płakać. - O Jezu, tu była moja kuchnia, tu był mój pokój. O Boże!
Wchodzę, nad moja głową plątanina aluminiowych prętów, pod nogami gruz, poszarpana odzież, jakieś części sprzętów, resztki kartonów, na ścianach ślady pleśni. Wszystko wygląda tak jakby ktoś w szale niszczył wszystko dookoła.

Kaloryfery, rurki, lodówka, meble, pralka... Ktoś okradł mieszkanie pogorzelców.

Czytaj dalej

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Hanna Walenczykowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.