Burzówka nie wystarcza. Musi być porządna deszczówka!

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Burzówka nie wystarcza. Musi być porządna deszczówka!

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Kanalizacja deszczowa z prawdziwego zdarzenia - takie jest marzenie wielu osób mieszkających na osiedlu Chojnickim w Czersku. Są szanse na realizację w 2017 r.

Kto nie mieszka przy ul. Wojska Polskiego, Kwiatowej, Polnej czy Chojnickiej, ten nie zdaje sobie sprawy z wagi problemu. Latem, gdy jest sucho i nie ma większych opadów, nie jest źle. Ale wystarczy nagłe tzw. oberwanie chmury i na traktach od razu jest problem. Stara burzówka nie nadąża odbierać wody - drogi w kilka minut są zalane.

Bywa, że woda dostaje się do piwnic domów jednorodzinnych czy garaży.

Ludzie od wielu lat zabiegają o inwestycję. I było tak, że ich lamenty, owszem, były słyszalne, ale ze względu na brak środków, o inwestycji nie było mowy.

Jeszcze dwa lata temu przebąkiwano, że w końcu się na osiedlu doczekają. Niestety, projekt nie doczekał się realizacji. Prosimy więc wiceburmistrza Czerska Mateusza Rydzkowskiego o podanie choćby możliwego kalendarza dla tej inwestycji.

Zastępca Jolanty Fierek mówi, że chciałby prowadzić to zadanie do projektu przyszłorocznego budżetu. Wiążących deklaracji składać jednak nie zamierza. Projekt budżetu będzie przecież gotowy do połowy września, a do tego czasu wiele może się zmienić. W każdym nadzieje są. Pytanie, czy znowu niepłonne. Jest bowiem tak, że wartość inwestycji byłaby spora - trzeba się liczyć z dużym wydatkiem, a do tego samorząd musiałby realizować zadanie z własnych środków.

Na razie nie ma bowiem widoków na pozyskanie dofinansowania. A przecież lista oczekiwanych przez społeczeństwo inwestycji zdaje się nie mieć końca. Do tego ostatecznie o kształcie budżetu decydują radni. To oni go uchwalają.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.