Burmistrz Szubina zna drogę powiatową Zamość - Łochowo...

Czytaj dalej
Fot. Dorota Powalisz
Adam Lewandowski

Burmistrz Szubina zna drogę powiatową Zamość - Łochowo...

Adam Lewandowski

Wracamy do tematu. Mieszkańcy, dla których jest ona jedyną drogą, mają już dość jazdy po dziurach. Władze znają problem, ale nie robią nic.

Pisaliśmy o tej drodze w minioną środę. Problemem mieszkających tu ludzi jest to, że połowa jej należy do powiatu nakielskiego i druga połowa do bydgoskiego. - A jak jest dwóch zarządców, to nikt nic nie robi - mawiają mieszkańcy. Leżą przy tej drodze dwie wsie: Murowaniec (gmina Białe Błota, powiat bydgoski) i Nadkanale (gmina Szubin, powiat nakielski).

Już sześć lat temu mieszkańcy zorganizowali spotkanie obu starostów. Do żadnych uzgodnień nie doszło.

We wtorek rozmawialiśmy z zarządcami drogi z obu powiatów. Sprawę jej remontu odkładają na dalsze lata. - Powiat nakielski chociaż próbował coś zrobić, nawiózł w zeszłym roku gruz na kilometr trasy. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy obiecał nam, że w najbliższych czasie wjedzie tu równiarka. Obie strony zapewniają, że chcą się w sprawie tej drogi spotkać.

- Znam problem tej drogi od 9 lat - powiedział nam wczoraj Artur Michalak, burmistrz Szubina. - Mierzy 7 kilometrów, - 3,8 km należy do jednego powiatu, 3.2 km do drugiego. Obaj starostwie nie mogą się w sprawie budowy tej drogi dogadać. A jest przecież w fatalnym stanie. Jeżeli złożą wniosek o dofinansowanie budowy tej drogi - u marszałka czy wojewody - to jako gmina wchodzimy w temat.

Czy również wójt gminy Białe Błota?

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.