Budżet Czerska na 2016 r. przyjęty. Czterech radnych było na „nie”

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klaman

Budżet Czerska na 2016 r. przyjęty. Czterech radnych było na „nie”

Anna Klaman

Przeciw zagłosowali radni: Bogumiła Ropińska, Piotr Kosobucki, Krzysztof Reszka i Maciej Deja. Budżet poparła radna Lucyna Zawiszewska.

15 radnych poparło budżet, choć - tu niespodzianka - radni z koalicyjnego Porozumienia Czerskiego mieli poważne wątpliwości. Dwóch radnych i dwie sprawy. Radny Czesław Niesiołowski martwił się, że w budżecie znalazł się projekt „Zatrudnij czerszczanina”. Powiedział głośno, że ma obawy, że będzie on swoistą kontynuacją tego, który przez lata głośno krytykował (wówczas jako radny opozycji - red.). Zdecydował się jednak zagłosować za budżetem, uznając, że należy dać kredyt zaufania. Jest bowiem niewielka różnica, teraz jest założenie, że ok. 35 proc. osób uczestniczących w zajęciach, powinno znaleźć pracę. Z tego rozliczani będą organizatorzy i prowadzący zajęcia. W poprzednich latach w MGOPS-ie nie postawili sobie takiego celu - ważne było, że były zajęcia, kursy i samo to, że beneficjenci pomocy społecznej „wychodzili z domów”. Radny Niesiołowski stwierdził nawet, że może się tak skończyć, że efekt będzie taki, że kolejne miliony złotych znów „zostaną zmarnowane”, tyle, że zmienią się nazwiska tych, którzy te pieniądze dostaną. Burmistrz Jolanta Fierek zapewniła, że dopilnuje, by program był należycie realizowany i zapowiedziała, że jeżeli okaże się, że coś pójdzie nie tak, to gmina się w porę wycofa. Radny Piotr Kosobucki zauważył, że to nie będzie takie proste, bo gdy projekt unijny już ruszy, to zaawansowane procedury nie pozwolą na taki ruch samorządu.

Niesiołowski uważa też, że decyzja o rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku w obecnych realiach rządowych (reforma oświaty i likwidacja gimnazjów) powinna zostać wstrzymana. Do tego stanowiska przychylił się radny Zbigniew Bieliński. Przypomnijmy, rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 to jedna z ważniejszych inwestycji. Burmistrz Jolanta Fierek stwierdziła, że gmina poczeka na wieści z Warszawy.

Za budżetem była też... radna Lucyna Zawiszewska, bo jej wnioski weszły do budżetu.

Anna Klaman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.