Budujemy łącznik i parking - kończymy wielką inwestycję

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Budujemy łącznik i parking - kończymy wielką inwestycję

Jolanta Młodecka

Między szkołą a halą sportową budowany jest łącznik. Wokół porządkowany jest teren, układany parking. To ostatnie etapy tej inwestycji.

Jesienią ubiegłego roku przy Zespole Szkół oddana została do użytku hala sportowa. To była jedna z większych inwestycji prowadzonych w Radziejowie w ostatnich latach. I bardzo wyczekiwana, nie tylko przez społeczność uczniowską, ale też dorosłych mieszkańców.

Bo sala, jak się wkrótce okazało, służy nie tylko celom sportowym i rekreacyjnym, ale też szeroko rozumianej kulturze. Przykładem - koncert zorganizowany z udziałem uczniów i nauczycieli radziejowskiej szkoły muzycznej. Hala sportowa uroczyście oddana została do użytku, choć do zakończenia wszystkich prac budowlanych jeszcze trochę zostało.

- Przede wszystkim musieliśmy wybudować łącznik między szkołą a halą - mówi Remigiusz Koźmiński, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie. - Także uporządkować teren wokół, zbudować parkingi.

Te prace właśnie trwają. Budowany jest łącznik, w którym będzie też szatnia dla widzów. Łącznik umożliwi wejście do sali od strony parkingu. Sam parking to bardzo potrzebna inwestycja, miejsce nie tylko na samochody pracowników szkoły, ale też bezpieczny przystanek dla szkolnych autobusów.

Na tę inwestycję znalazły się pieniądze nie tylko w budżecie miasta, ale też w formie dotacji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Wojewódzkich Wieloletnich Programów Rozwoju Bazy Sportowej. W sumie na roboty budowlane wydano ponad 2,2 mln złotych.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.