Budują formę w Brodnicy

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Budują formę w Brodnicy

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie do piątku przebywać będą na obozie sportowym w Brodnicy.

Podczas gry w II lidze seniorki Jokera co roku jeździły na obozy do Iławy. Po awansie na zaplecze Orlen Ligi sytuacja się zmieniła. Za trenera Mariusza Bujka jokerki były w Zakopanem. Rok temu zaś Andrzej Nadolny zabrał je do Górzna. Teraz 8 sierpnia pojechały do Brodnicy. Mieszkają w Hotelu „Stork”. Zajęcia odbywają się najczęściej na obiektach OSiR-u.

- Trenujemy dwa razy dziennie po trzy godziny - mówi trener Andrzej Nadolny. - Wieczorem mamy zajęcia w hali. Rano jest różnie. Co drugi dzień ćwiczymy w siłowni. Korzystamy też ze stadionu. Byliśmy także na kajakach. Przepłynęliśmy 13 kilometrów Drwęcą. Warunki noclegowe i treningowe są znakomite.

W sobotę siatkarki Jokera były w Rypinie, gdzie na miejscowym basenie miały odnowę biologiczną. Wczoraj zaś odwiedziły Górzno.

Zgrupowanie w Brodnicy potrwa do piątku. Później znów jokerki trenować będą w Świeciu. Pod koniec sierpnia powinny zacząć grać sparingi. W planie są m.in. mecze z Pałacem Bydgoszcz. We wrześniu Joker Mekro Energoremont weźmie udział na pewno w dwóch turniejach towarzyskich w Węgrowie i Świeciu.

Przypomnijmy, że sezon w I lidze kobiet ma rozpocząć się 1 października. Na razie licencje otrzymało dziewięciu pierwszoligowców. Wśród nich jest oczywiście klub ze Świecia. Dokumenty muszą uzupełnić beniaminkowie MKS Kalisz i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki oraz SMS PZPS Szczyrk. Kolejne posiedzenie Komisji ds. Licencji PZPS ma odbyć się w czwartek.

Tymczasem kolejne siatkarki, z którymi Joker nie przedłużył umów, znajdują sobie nowych pracodawców. Po atakującej Patrycji Flakus (KS Developres Rzeszów) druga exjokerka trafiła do Orlen Ligi. Kontrakt z Budowlanymi Toruń podpisała środkowa bloku Aleksandra Gancarz.

Natomiast przyjmująca Angelika Strządała zasiliła kadrę beniaminka I ligi z Nowego Dworu Mazowieckiego. Przypomnijmy, że wcześniej kontrakt z tym klubem podpisała rozgrywająca Aleksandra Przepiórka.

Pierwszoligową siatkarką nadal będzie również Magdalena Pytel. Środkowa bloku zagra w AZS Politechniki Opolskiej.

Póki co, nie znane są dalsze losy kariery przyjmującej Gabrieli Gasidło. Wcześniej nowe kluby znalazły Ewelina Tobo-rek (AZS Politechniki Śląskiej), Natalia Matusz i Joanna Prokop (obie Nike Węgrów).

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.