Budowy w Chojnicach nie ma, a parkować można

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichler

Budowy w Chojnicach nie ma, a parkować można

Maria Eichler

- Czy teren budowy przy starych młynach jest prawidłowo zabezpieczony - pytał na ostatniej sesji rady powiatowej Leszek Redzimski z PO. - Czy na pewno nie ma zagrożenia dla parkujących w tym miejscu?

Odpowiadał na to pytanie wicestarosta Marek Szczepański. Powołując się na opinię powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, stwierdził, że na pewno jest tu bezpiecznie i że parkować można bez obaw.

- Inwestor może tu prowadzić prace - stwierdził. - Podobno ma jednak kłopoty finansowe i tego nie robi. A my nie mamy żadnych instrumentów, by go do tego skłonić.

Dodał, że nie ma też zagrożenia dla sąsiedniego budynku, który na skutek źle prowadzonych prac budowlanych doznał uszczerbku w postaci pęknięć bocznej ściany. Ale sytuacja jest dziwna, bo tak jak to wygląda w tej chwili, na pewno nie może być wzorcowym rozwiązaniem. Cały czas część chodnika jest zajęta przez ekrany, które odgraniczają plac budowy. Czyli w tej chwili ogromną dziurę w ziemi, gdzie nic się nie dzieje. Takie same przepierzenia są od strony parkingu przed Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym, a część kierowców może mieć obawę przed tąpnięciem.

Całość nie wygląda zachęcająco i na pewno kontrastuje ze zmodernizowanym budynkiem Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego. - Tak, to na pewno psuje wizerunek tego miejsca - przyznaje Szczepański. - Ale co możemy zrobić? Grunt sprzedany, jest inwestor, postępowanie inspektoratu nadzoru budowlanego się zakończyło, więc ruch jest po stronie właściciela. Nie wiem, może napiszę pismo do niego z pytaniem, co dalej. Czy planuje jakieś działania i jakie. Bo trochę długo to wszystko trwa.

Maria Eichler

Lubię pisać o sprawach społecznych, polityce i kulturze. Zajmuję się tym na łamach mutacji chojnickiej "Gazety Pomorskiej"

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.