Budowa nowej ulicy idzie pełną parą

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Bartnak
Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Budowa nowej ulicy idzie pełną parą

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Ale i stare zyskają nowe oblicze. Rewitalizacja centrum Świecia trwa.

Trwają prace przy budowie ul. Armii Krajowej. Koło wyasfaltowanego odcinka jezdni powstaje obecnie chodnik i ścieżka rowerowa.

Prace podzielono na dwa etapy - od ul. Cukrowników do Konopnickiej i od ul. Konopnickiej do Ciepłej. Oprócz jezdni szerokiej na siedem metrów powstaną też chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Na ulicy Ciepłej, między Zakładem Usług Komunalnych a ulicą Wojska Polskiego, pojawi się nowa nawierzchnia. Zostanie również rozebrany wiadukt na ulicy Ciepłej w pobliżu ZUK-u.

- Całość prac, których koszt wyniesie blisko 4 mln zł, potrwa do 30 listopada 2016 r. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

Budowa tej arterii ma odciążyć często zakorkowaną ul. Wojska Polskiego w jej najczęściej używanym odcinku.

To nie wszystkie inwestycje drogowe, które trwają teraz w Świeciu. Wczoraj ruszył remont ul. Batorego na Starym Mieście. To kolejny etap rewitalizacji tej dzielnicy. Podobnie jak na odnowionej niedawno ul. Klasztornej zamiast asfaltu pojawi się kostka paryska, a polbruk na chodniku zastąpią płyty granitowe. Dla kierowców przygotowano dwa objazdy: tymczasowo przez fragment ul. Klasztornej pod Urzędem Stanu Cywilnego bądź przez ulice Mestwina i Podgórną. Prace mają potrwać dwa miesiące, chyba że wróci zima. Jeszcze w tym roku drogowcy wejdą na ul. Kopernika i ul. 10 lutego.

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.