Małgorzata Goździalska

Budowa mieszkań przez spółkę miejską we Włocławku pod znakiem zapytania

Projekt Stodólna Fot. WA Projekt Stodólna
Małgorzata Goździalska

Kiedy ruszy budowa mieszkań przez spółkę Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe? Na razie nie ma odpowiedzi na to pytanie. Jest natomiast pytanie, czy ta spółka nie powinna być rozwiązana.

Spółka Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe powołana została przed rokiem do budowy mieszkań. Przygotowana przez władze miasta strategia mówiła o dwóch kierunkach rozwoju budownictwa we Włocławku - budowie mieszkań na wynajem przy ul. Celulozowej oraz budowie mieszkań na wynajem, ale z tzw. dojściem do własności przy ul. Tumskiej.

W ciągu roku ta strategia władz miasta została zmodyfikowana. W ramach programu pilotażowego miała ruszyć budowa przy ulicy Stodólnej. Do tej pory nie ruszyła. Dlaczego? Chodzi o zabezpieczenie kredytu na budowę. Jak się okazuje, Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe wymaga długofalowego dokapitalizowania przez miasto. Bo zobowiązanie miasta do corocznego podwyższania kapitału zakładowego aż do roku 2033 to warunek otrzymania kredytu na budowę.

Projekt uchwały znów nie znalazł się w porządku obrad. Czy projekt MBM jest nietrafiony? Czy jest sens utrzymywania spółki Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.