Budowa dwóch rond? - Tak. Ale czy będą na to pieniądze?

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Budowa dwóch rond? - Tak. Ale czy będą na to pieniądze?

Szymon Cieślak

Paweł Olszewski, poseł PO z regionu, złożył interpelację dotyczącą budowy dwóch rond w Żninie. Przebudowa miałaby rozpocząć się za rok.

Olszewski, poseł Platformy Obywatelskiej, a jeszcze kilka miesięcy temu sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, skierował do realizacji dwie inwestycje na drodze krajowej nr 5 w Żninie.

Dotyczą one budowy nowy rond na skrzyżowaniach ul. Aliantów, Szpitalnej, Mickiewicza i Kościuszki, a także ulic Dworcowej, Ogrodowej i Mickiewicza w Żninie.

Obydwa przedsięwzięcia znalazły się w Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Poseł Olszewski interpelację złożył 4 stycznia tego roku.

Jak napisał w komunikacje do mediów, „jej celem jest uzyskanie odpowiedzi, na jakim etapie jest przygotowanie i realizacja inwestycji skierowanych do realizacji“.

- Inwestycje są bardzo oczekiwane przez lokalną społeczność. Niosą ze sobą poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 5, którą odczują zarówno mieszkańcy Żnina, jak i podróżujący drogą - argumentuje poseł z Kujawsko - Pomorskiego w swojej interpelacji skierowanej do Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury i budownictwa.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa potwierdziło, że w październiku 2015 roku zostały uzgodnione programy inwestycji dla zadań: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na dk nr 5 w m. Żnin (ul. Aliantów)“ i „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na dk nr 5 w m. Żnin (ul. Dworcowa)“.

- Uzgodnienie programu inwestycji stanowi podstawę do rozpoczęcia przygotowania realizacji zadania finansowanego z budżetu państwa, pod warunkiem dostępności środków finansowych - informuje Elżbieta Kisil, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Obydwa skrzyżowania mają być przebudowane w latach 2017 - 2018.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.