Bubliczki wydają kolejną płytę. Dzięki internautom [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Bubliczki wydają kolejną płytę. Dzięki internautom [wideo]

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Kapela o bruskich korzeniach już promuje następny krążek. To trzecia jej płyta. Na pewno znajdzie wielu zagorzałych fanów.

Zobaczcie nowy teledysk do pierwszego singla „Mało czasu”, który promuje trzecią płytę zespołu Bubliczki pt. „Turbofolk”. Zapewniamy, że ogarnie was euforia.

Kto był na koncertach tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnicach, ten wie, że Bubliczki to kapela, która umarłego porwie do tańca, a jak już nie do tańca, to choćby do przytupywania...Chojniczanie świetnie się bawili przy nowych utworach grupy, bo i one były prezentowane na scenie.Członkowie zespołu to Mateusz Czarnowski, Michał Czarnowski, Marek Kubiszyn, Krzysztof Kowalczyk, Fabian Kubiszyn, Piotr Bruski, Artur Pacak, Mateusz Klepacki. Kapela powstała w 2006 r. w Brusach pod nazwą Bubliczki Cashubian Klezmer Band. W 2010 r. ukazała się ich debiutancka płyta „Opaa!”. W 2013 r. druga - „Trubalkan”.

Grają muzykę, która jest skrzyżowaniem stylów folk, etno i muzyki korzeni. - Płyta „Turbofolk” (premiera 18 marca), to bezpośrednie nawiązanie do bałkańskiego multikulti. Jugonostalgiczny tytuł i nawiązująca do czasów słusznie minionych okładka autorstwa Konrada Wullerta to zaledwie wstęp do czterdziestu sześciu minut bezpretensjonalnej, naładowanej muzycznym dynamitem płyty. Bubliczki niezmiennie wędrują po rumuńskich dancingach, serbskich weselach, węgierskich stepach, tureckich przedmieściach i cygańskich taborach - zapowiada wydawca.

Pochodząca z Kaszub grupa w piątej edycji muzycznego show Polsatu „Must be the Music” dotarła do półfinału. Była bardzo chwalona przez jurorów - za profesjonalizm, charyzmatycznego wokalistę i lidera (Mateusz Czarnowski) i świetnych muzyków.

Nowa płyta zespołu narodziła się dzięki hojności internautów, bo „Bubliczki” skorzystały z dobrodziejstw crowdfundingu, czyli oparcia projektu o wyłożone przez zainteresowanych internautów pieniądze. Zebrali nawet więcej, niż trzeba było i lada moment będą oficjalnie promować swoje dzieło.

Polecamy! Płyta jest już dostępna w internecie.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.