Brązowy mistrz - Patryk Kosmalski

Czytaj dalej
Fot. polsailing
Monika Smól

Brązowy mistrz - Patryk Kosmalski

Monika Smól

Patryk Kosmalski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego zdobył brązowy medal podczas Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Młodzi żeglarze wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. W tym roku była to już XXII edycja tych regat, które odbyły się w Pucku.

Rywalizacja trwała kilka dni - od 18 do 21 sierpnia. Zawodnicy zmagali się w klasach Optimist oraz Laser 4,7. Optimiści ChKŻ Chojnice pokazali, że należą do ścisłej krajowej czołówki.

- Najlepszy w naszej ekipie był Patryk Kosmalski, który po zaciętej walce wywalczył brązowy medal w klasyfikacji chłopców - informuje Łukasz Dzięcielski z biura ChKŻ w Charzykowych. - Bardzo niewiele zabrakło mu do srebra, tylko trzy punkty. Mistrzem Polski został Kamil Manowiecki z YKP Gdynia przed Rafałem Pogorzelskim z Nauticus YC Olsztyn.

Na bardzo dobrym szóstym miejscu zakończył regaty Mateusz Grzempa.

Miejsca pozostałych zawodników:

W klasyfikacji dziewcząt w kl. Optimist mistrzynią Polski została zawodniczka KS Spójnia Warszawa przed Polą Dzik z YKP Gdynia oraz Zofią Burską z JKW Poznań.

- Zawodniczka naszego klubu, Laura Szulc, zakończyła zmagania na 11. pozycji - informuje Łukasz Dzięcielski. - Agnieszka Pawłowska z LKS Charzykowy zajęła z kolei 10. miejsce.

W klasie Laser 4,7 U16 dziewcząt Oliwia Laskowska z ChKŻ zajęła 17. pozycję. Zaś w klasie Laser 4,7 U18 chłopców najlepiej wypadł Jakub Kopeć, który uplasował się na 9. meisjcu, na 12. był Seweryn Łangowski, 17. - Oskar Sawicki, natomiast na 18. - Jakub Domagała

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.