Brązowy medal Kotana

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maciej Drabikowski

Brązowy medal Kotana

Maciej Drabikowski

Reprezentanci Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu zajęli w Krakowie trzecie miejsce w halowych mistrzostwach Polski do lat 21.

To kolejny sukces podopiecznych Marcina Rybarczyka w zawodach rozgrywanych pod egidą Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem.

Do halowego turnieju w Krakowie zgłosiło się pięć najsilniejszych zespołów w kraju z województw: małopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskiego.

- Sposób rozgrywania spotkań, a także nawierzchnia na jakiej grano mecze były nowatorskim rozwiązaniem, po części wymuszonym zbliżającymi się igrzyskami paraolimpijskimi w Rio de Janeiro - mówi trener Rybarczyk. - Zawodnicy rywalizowali na nawierzchni typu orlik pod balonem.

Inowrocławianie świetnie rozpoczęli zawody. Pokonali gospodarzy 5:3. W kolejnym meczu wygrali z zawodnikami z Mazowsza 4:3. Zwycięskiego gola równo z syreną zdobył Sebastian Kośmiński. Znakomitą partię w drugiej połowie rozegrał Łukasz Cetnarowicz.

- Kolejne spotkanie to pasmo nieszczęść. Przegraliśmy z ekipą z województwa zachodniopomorskiego 1:4. Prowadziliśmy po golu Cetnarowicza. Strzelec bramki nabawił się kontuzji i nie mógł już zagrać do końca turnieju - podkreśla Rybarczyk. - Było to duże osłabienie, gdyż w rozgrywkach regionalnych wywalczył tytuł króla strzelców. Na domiar złego urazu pachwiny doznał Kośmiński.

Kotan - w przypadku wygranej w potyczce z woj. pomorskim - zagrałby o złoty medal. Niestety, przegrał 2:3, choć długo był remis 2:2. Ponadto poszkodowany został Rafał Redmann (uraz kolana).

W spotkaniu o brąz nasi piłkarze pokonali woj. mazow. 2:1.

- Musiałem zmienić ustawienie drużyny z 2-1-2 na 3-2. W ataku zagrali kontuzjowani Redmann i Kośmiński - zaznacza Rybarczyk. - Plan na grę okazał się niezwykle dobrym rozwiązaniem. Przeciwnicy bardzo długo nie mogli oddać celnego strzału. Pod koniec pierwszej połowy nasz błąd wykorzystał jeden z rywali. Po przerwie szybko wyrównał Redmann. Na niespełna minutę przed końcem meczu Redmann zapewnił nam upragnione zwycięstwo i brązowy medal. Za ciągłe wsparcie sukces dedykujemy Starostwu Powiatowemu i Urzędowi Gminy, dzięki któremu mogliśmy zakupić nowy sprzęt sportowy.

Najlepszym bramkarzem mistrzostw Polski został wybrany Krzysztof Zborowski z Inowrocławia. Do kadry narodowej Sprawni-Razem trafić z Kotana mają: Arkadiusz Górski, Cetnarowicz, Redmann i Kośmiński. Obok nich i bramkarz w Krakowie walczyli też: Sebastian Pluciński, Radosław Pruss, Tomasz Jaskulski.

Maciej Drabikowski

Redaktor prowadzący Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin w Inowrocławiu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.