Monika Smól

Brąz na początek roku

Magda Kwaśna na podium w Malezji (z prawej, owinięta flagą narodową). Fot. nadesłane Magda Kwaśna na podium w Malezji (z prawej, owinięta flagą narodową).
Monika Smól

Magdalena Kwaśna z ChKŻ Chojnice zdobyła brązowy medal 45. mistrzostw świata juniorów. Rywalizacja odbyła się w Malezji.

Zakończyły się mistrzostwa świata juniorów, które odbywały się u wybrzeży Langkawi, największej malezyjskiej wyspy. Poprzedziło je dwutygodniowe zgrupowanie kadry narodowej w Hongkongu.

Czy można w lepszy sposób rozpocząć nowy rok, niż zdobywając medal mistrzostw świata? Tego wyczynu dokonała właśnie Magdalena Kwaśna. Z impetem weszła w 2016 rok i potwierdziła, że należy do ścisłej światowej czołówki w klasie Laser Radial juniorów.

- Kiedy wszystkich ogarnęło świątecznie lenistwo, to dla Magdy był to okres niezwykle ciężkiej pracy, bowiem mistrzostwa świata wymagają nie tylko ogromnych umiejętności, sporego doświadczenia, ale także zachowania spokoju i koncentracji - podkreśla Łukasz Dzięcielski z biura Chojnickeigo Klubu Żeglarskiego w Charzykowach. - Tegoroczne MŚ ISAF odbywały się w Langkawi na przełomie roku - trwały od 27 grudnia do 3 stycznia. Te prestiżowe wyścigi nasza zawodniczka rozpoczęła rewelacyjnie i przez pierwsze dwa dni zajmowała pierwsze miejsce. Wiatr był dla niej idealny. Niestety, w kolejnych dniach systematycznie traciła wywalczoną przewagę a otrzymana w siódmym wyścigu żółta kartka za „pompowanie“, lekko podcięła jej skrzydła. Płynęła na drugiej pozycji, aby ostatecznie ten wyścig zakończyć na jedenastym miejscu.

Kolejne dni przyniosły jednak zmianę warunków wietrznych, a przy słabszym wietrze Magda nie czuje się już tak dobrze.

- To właśnie wykorzystały jej główne rywalki: Węgierka Maria Erdi i Niemka Hannah Anderssohn - dodaje Łukasz Dzięcielski. - Mistrzostwa już do końca przebiegały przy słabszych wiatrach, co pozwoliło naszej zawodniczce na wywalczenie ostatecznie brązowego medalu. Złoto zdobyła Węgierka, natomiast srebro trafiło do Niemki.

Wynik na MŚ wskazuje na to, że Magdalena Kwaśna dobrze przepracowała miniony rok. Przed rokiem bowiem te mistrzostwa, chojniczanka zakończyła na 9. miejscu.

Nasz kraj reprezentowali utalentowani żeglarze z klas: 29er, 420, RS:X oraz Laser Radial. Poza Magdą Kwaśną, z krążków zdobytych w w trudnych warunkach cieszyły się jeszcze dwie żeglarki. Przy silnym wietrze po złote medale dopłynęły Julia Szmit i Hanna Dzik w klasie 420.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.