Brawo, przedszkolaki

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksan drowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Brawo, przedszkolaki

Jadwiga Aleksan drowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

To było prawdziwe święto. Jedna z sal zamieniła się w miasteczko kolejowe ze znakami ruchu kolejowego.

Przyjechały przedstawicielki Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie oraz strażnicy Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy z psem Rinem. A wszystko to dzięki grupie „Maleństw” ( 2,3 - 3 lata), która wygrała ogólnopolski konkurs plastyczny „Przedszkolaki bezpieczne dzieciaki - kolej na pociąg”.

Maluchy pod okiem pań Pauliny Kryszak i Mileny Glonek wykonały na konkurs kartonu i papieru pociąg, który stanął w przedszkolnym holu. Jest tak duży, że zmieściły się w nim największe przedszkolne misie.

Podczas podsumowania dzieci obejrzały film, odpowiadały napytania Andrzeja Kułakowskiego (SOK), niektóre zaprezentowały elementy wyposażenia strażników (hełmy, tarcze, kamizelki, a nawet kajdanki), a pies Reni pokazał jak reaguje na bezgłośne komendy opiekuna Jacka Leszczyńskiego. W nagrodę dzieci otrzymały węża spacerowego, kamizelki odblaskowe i kolorowanki. Był też wielki tort z lokomotywami .

- To nie jedyna nasza akcja edukacyjna - mówi Alicja Zdziarska, dyrektorka placówki. - Od marca ruszamy z projektem „Kosmiczne maluchy”.

Jadwiga Aleksan drowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.