Brakuje ratowników wodnych. Na razie

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Przemysław Decker

Brakuje ratowników wodnych. Na razie

Przemysław Decker

W Grudziądzu pracą zainteresowanych jest 18 osób, potrzeba jeszcze ośmiu.

Plaże oficjalnie zostaną otwarte w czerwcu. Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku na całego szuka ratowników, którzy będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem.

W ubiegłym roku-przypomnijmy-był z tym problem, dlatego przez ok. miesiąc plaża dzika nad Jeziorem Rudnickim była bez takiego nadzoru. - Do dziś wpłynęło do nas 18 podań od osób zainteresowanych taką pracą. Jeśli wszyscy się zdecydują, to będziemy mieli obsadę na baseny odkryte i plażę miejską - podkreśla Izabela Piwowarska, szefowa ośrodka rekreacji i wypoczynku.

Ratownikom oferują darmowe noclegi

Potrzeba jeszcze ośmiu osób, aby móc obsadzić również plażę dziką oraz tę znajdującą się nad Jeziorem Tarpieńskim.

- Do początku sezonu zostało jeszcze trochę czasu, więc liczę na to, że wpłyną do nas kolejne podania - dodaje Izabela Piwowarska.

Ratownicy są zatrudniani na podstawie umowy o pracę na czas określony. Miesięczne wynagrodzenie wynosi ok. 2 tysiące złotych brutto. Dla ratowników z poza Grudziądza MORiW oferuje bezpłatny nocleg w domkach znajdujących się nad Jeziorem Rudnickim.

Właśnie przygotowywane są one do nowego sezonu. Zamontowano w nich telewizory (w sumie 23), bo prosili o to turyści. Te miejsca noclegowe rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Rezerwacji jest dwa razy więcej niż przed rokiem, ale na wakacje są jeszcze wolne terminy.

Z kolei na początku czerwca „Sanepid” powinien przeprowadzić badania wody w kąpieliskach.

Autobusem dojedziemy na plażę

- Linia sezonowa „R” na trasie z Al. 23 Stycznia do przystanku Rudnik - Plaża Delfin zacznie funkcjonować już od najbliższej soboty. Autobusy tej linii kursować będą przez Dębowe Wzgórze i Szosę Toruńską - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa ratusza. Na razie, do rozpoczęcia wakacji, te autobusy będą kursowały tylko w weekendy.

Odjazdy z al. 23 Stycznia, obok biurowca Forum: g. 9, 11, 13, 15, 17, 19.

Kursy z ośrodka Delfin: g.10, 12, 14, 16, 18, 20.

- W czerwcu opublikujemy nowy rozkład jazdy- dodają urzędnicy.

Przemysław Decker

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.