Katarzyna Paczewska

Brak ludzi do pracy. Drożeją jedzenie, paliwa, a także woda

- Na chwilę możemy odetchnąć od dalszych podwyżek, co więcej na części stacji, szczególnie z wysokim poziomem cen obserwujemy już niewielkie obniżki Fot. Krzysztof Kapica - Na chwilę możemy odetchnąć od dalszych podwyżek, co więcej na części stacji, szczególnie z wysokim poziomem cen obserwujemy już niewielkie obniżki - podaje Rafał Zywert z BM Reflex.
Katarzyna Paczewska

- Podwyżki widać podczas codziennych zakupów - mówi pani Anna z bydgoskiego Górzyskowa. - Paliwo, jedzenie, a nawet niektóre środki czystości.

Nasza Czytelniczka podaje przykłady z ostatniego tygodnia. - Masło z jogurtem, które kosztowało w dyskoncie kilka dni temu 4,99 zł, teraz jest już za 5,49 zł. Podobnie tabletki do zmywarki - wcześniej 14,99, teraz 15,99 zł. A sześciopak wody mineralnej takiej z „dziubkiem”, zawsze takie kupuję synowi - podrożał w sumie na sześciopaku o 1,20 zł więcej. Nie chodzi tu o pojedynczą promocję, produkty te kupuję regularnie od wielu miesięcy - zaznacza pani Anna.

Z badań wynika, że 65 procent przedsiębiorstw zamierza podnieść ceny swoich produktów i usług o 4-5 procent ze względu na wyższe koszty pracy. Takie ryzyko istnieje.

Co ostatnio zdrożało lub jeszcze zdrożeje? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.